Pondelok 11.12.2023
Dnes má meniny 
Hilda
°C
16.02.2023 12:35

V rámci participatívneho komunitného rozpočtu rozdelí TSK tento rok 200 000 eur


Sídlo TSK.


Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) rozdelí v tomto roku v rámci participatívneho komunitného rozpočtu 200 000 eur. Komunitné nápady je možné predložiť do konca marca. Informovala o tom Barbora Jánošková z komunikačného oddelenia Úradu TSK.


"V šiestom ročníku participatívneho komunitného rozpočtu platí rovnomerné rozdelenie finančných prostriedkov medzi všetkých deväť okresov kraja. Projekty neinvestičného charakteru je možné podávať z oblasti voľnočasových aktivít, športu, kultúry, životného prostredia či oblasti sociálnej pomoci a dopravy," uviedla Jánošková.

Na jeden inšpiratívny nápad môže podľa nej navrhovateľ žiadať 2200 eur, grant však môže v kalendárnom roku získať maximálne na dva projekty. K podpore projektu je potrebný súhlas minimálne 30 ďalších dospelých občanov. Doručené žiadosti posúdia a predložia na verejné zvažovanie a následne na verejné hlasovanie.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.04.2017
Neváhaj a pošli svoj návrh projektu aj ty!
Participatívny rozpočet Trenčianskej župy ti pomôže zhmotniť nápady.
viac
30.12.2017
TSK štartuje druhý ročník Participatívneho-komunitného rozpočtu
V roku 2017 prišiel Trenčiansky samosprávny kraj (TSK), ako priekopník spomedzi krajov, s novinkou zavedenia Participatívneho-komunitného rozpočtu. Ten dal možnosť občanom na území kraja rozhodnúť o použití  časti verejných financií. Rovnako tomu bude aj v roku 2018.
viac
22.03.2019
O dvestotisíc eur sa zatiaľ uchádzajú tri okresy, šanca uspieť je stále veľká
Posledné dva marcové týždne ešte stále ponúkajú možnosť zapojiť sa do tretieho ročníka Participatívneho-komunitného rozpočtu Trenčianskeho samosprávneho kraja (PaKR TSK). Šancu premeniť svoj originálny nápad na skutočnosť využili zatiaľ len žiadatelia z troch okresov Trenčianskeho kraja.
viac
13.08.2021
Šatníky folkloristov doplnia nové kroje i hudobné vybavenie
Financie v rámci Participatívneho-komunitného rozpočtu TSK smerovali aj v štvrtom ročníku na nákup krojov a ich súčastí. K skvalitneniu hudobného prednesu prispejú aj nové nástroje či ich súčasti, ľudové piesne amatérskych hráčov na heligónku z Trenčianskeho kraja uchová CD nosič.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.11 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %