Sobota 11.07.2020
Dnes má meniny 
Milota
°C
26.01.2016 11:00

V Prešove poklepali základný kameň nového cintorína. Hotový má byť v roku 2017


Mesto Prešov spustilo výstavbu cintorína. (Foto: Presovsko.sk)


Celkové odhadované náklady na výstavbu sú 25 444 000 eur vrátane DPH, v tomto roku plánuje chce mesto preinvestovať dve tretiny odhadovaných financií, zvyšok v roku 2017.


Po podpise zmluvy s prešovskou spoločnosťou Kaping, s. r. o., sa symbolickým poklepaním základného kameňa 29. decembra 2015 v Prešove začala prvá etapa výstavby nového cintorína. Podľa súťažných podmienok by mala trvať 18 mesiacov od odovzdania staveniska, najneskôr však do 30. júna 2017. „Som rada, že po dvadsiatich rokoch sa nový mestský cintorín stáva realitou, výška investície v tejto etape je 1,8 milióna eur,“ povedala primátorka Andrea Turčanová, pre ktorú je táto stavba jednou z jej volebných priorít. Ako dodala, financie pôjdu z rozpočtu mesta.

„Je to pre nás veľký záväzok voči mestu Prešov a jeho obyvateľom,“ povedal konateľ spoločnosti Kaping, s. r. o., Imrich Miškuf. Podľa neho splní všetky záväzky vyplývajúce zo zmluvných podmienok a stavbu odovzdá v požadovanom termíne. Prvá etapa pri ploche 5 árov v sebe zahŕňa prekládku sietí vysokého a nízkeho napätia, hrubé terénne úpravy, vybudovanie oplotenia, studní, komunikácií, vodovodu, závlahového systému, verejného osvetlenia, kamerového systému, infosystému, ale aj sadovnícke úpravy, osadenie prvkov drobnej architektúry a pod. Doposiaľ mesto na výstavbu cintorína vynaložilo približne 174 200 eur . Z týchto finančných prostriedkov uhradilo náklady na projektovú dokumentáciu a archeologický výskum.

Mesto plánuje v prvej etape výstavby cintorína preinvestovať dve tretiny odhadovaných financií v tomto roku, zvyšok v roku 2017. Celkové odhadované náklady na stavbu podľa projektovej dokumentácie spracovanej v marci 2010, vrátane podmieňujúcich a vyvolaných investícií (stavebné práce, archeológia či výkup pozemkov), sú 25 444 000 eur vrátane DPH.

Autor: (red)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.07.2020
Pri kúpeľoch v Malých Bieliciach vybudovali oddychovú zónu
Obyvatelia a návštevníci Partizánskeho majú k dispozícii ďalšie miesto na aktívny i pasívny oddych. Pri kúpeľoch v mestskej časti Malé Bielice mesto v spolupráci s kúpeľmi vybudovalo mestskú kúpeľnú oddychovú zónu s korčuliarskou dráhou. V budúcnosti tam plánuje postaviť i pumptrackovú dráhu.
viac
06.07.2020
Na Važeckej ulici v Prešove pribudlo nové multifunkčné ihrisko
Malí aj veľkí športovci môžu na Važeckej ulici v Prešove využívať nové multifunkčné ihrisko. Podľa hovorcu mesta Vladimíra Tomeka jeho vybudovaním sa vytvorili možnosti pre hru minifutbalu, tenisu, volejbalu, bedmintonu, nohejbalu či hádzanej.
viac
06.07.2020
Dom ľudových tradícií približuje, ako sa žilo v minulosti
Starý nábytok, tkaniny, obrazy i rôzne náčinie, ktoré sa v minulosti používalo v domácnosti, môžu vidieť návštevníci Domu ľudových tradícií v Zámutove neďaleko Vranova nad Topľou. Otvorili ho v sobotu, o jeho vznik sa pričinil 70-ročný miestny obyvateľ Štefan Višňovský.
viac
07.07.2020
V Bratislave si pripomenuli Pamätný deň Slovákov žijúcich v zahraničí
Desiatky zahraničných Slovákov si spolu s predstaviteľmi štátnych orgánov a inštitúcií cez víkend v Bratislave pripomenuli Pamätný deň Slovákov žijúcich v zahraničí, ktorý bol stanovený na 5. júla.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.04 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.23 %