Utorok 25.02.2020
Dnes má meniny 
Frederik, Frederika
°C
12.10.2019 10:25

V obnovenej kuchyni MŠ Stodoláčik majú aj stroj na kompostovanie


Ilustračná snímka: stodolacik.sk


Školská kuchyňa pri Materskej škole (MŠ) Stodoláčik v Liptovskom Mikuláši prešla modernizáciou. Práce zrealizovalo mesto v náklade 65-tis. eur.


V škôlke ako v jedinej v meste majú aj prístroj na kompostovanie kuchynského odpadu, z ktorého získavajú hnojivo do záhrad.  TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková.       

V kuchyni je nová dlažba, sú tam obklady, elektrina, nechýba moderné technologické vybavenie. "Deťom chutí, kvalita stravy šla nepochybne hore. Výsledkom sú prázdne taniere," poznamenala v piatok na slávnostnom otvorení obnovenej školskej kuchyne riaditeľka MŠ Stodoláčik Jana Hladká.       

S približne 450 stravníkmi rátajú aj v Základnej škole (ZŠ) s MŠ Okoličianska. Aj tam radnica investovala bezmála 200.000 eur do obnovy kuchyne, technického vybavenia a dovybavenia skladových priestorov. Pribudli nové dlažby, obklady a modernejšie stroje. "Deti dostanú na stôl čerstvé jedlo, ktoré už nemusíme dovážať z Podbrezín ako v minulosti. Kuchyňa varí aj pre MŠ Kláštorná," uviedla riaditeľka školy Zuzana Pavelicová.       

Liptovskomikulášsky primátor Ján Blcháč pripomenul, že cieľom samosprávy je dostať k deťom kvalitnejšie a teplejšie jedlo. Kým v minulom školskom roku pripravovali kuchyne pri materských a základných školách v Liptovskom Mikuláši obedy pre 2100 stravníkov, v tomto roku zaznamenávajú nárast o 1580 obedov.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.04.2016
Znížením dane za letné terasy chce radnica oživiť centrum mesta
Samospráva Liptovského Mikuláša sa rozhodla bojovať s vyľudneným hlavným námestím.
viac
23.11.2016
Liptovský Mikuláš získal peniaze na zber biologického odpadu
Mikulášska radnica knihuje ďalší úspech pri získavaní externých zdrojov. „Na projekt zber a zhodnocovanie biologicky rozložiteľného odpadu pre kompostáreň v Okoličnom sme získali nenávratné finančné prostriedky vo výške 718-tisíc eur,“ uviedol primátor Liptovského Mikuláša Ján Blcháč.
viac
06.12.2017
Mikulášske oslavy v Liptovskom Mikuláši
Traduje sa, že sv. Mikuláš dal trom dievčatám do výbavy tri vrecká zlata, aby ich zachránil pred chudobou a urobil ich šťastnými, pretože sa nemohli vydať, keďže nemali veno. Z tejto povesti sa dostal Mikuláš s mešcami ako patrón hlavného kostola na námestí priamo do mestského erbu.
viac
12.08.2018
Komplexná obnova štadióna MFK Tatran Liptovský Mikuláš vyjde na 1,25 milióna eur
Modernizácia futbalového štadióna MFK Tatran Liptovský Mikuláš sa oficiálne začala v sobotu 28. júla, keď v polčase zápasu MFK Tatran – FC ŠTK 1914 Šamorín slávnostne odhalili tabuľu o jeho rekonštrukcii.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.90 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.84 %