Utorok 28.01.2020
Dnes má meniny 
Alfonz
°C
13.02.2016 10:00

V Liptovskom Mikuláši bojujú proti bioplynovej stanici petíciou


V Liptovskom Mikuláši vyrastá bioplynová stanica, proti ktorej sa ohradili stovky ľudí. (Foto: Pixabay.com)


Takmer 1700 ľudí podpísalo v priebehu piatich týždňov petíciu proti výstavbe bioplynovej stanice. Má stáť v blízkosti obytnej zóny a cintorína.


Obyvatelia chcú touto aktivitou zabrániť realizácii projektu zariadenia na spracovanie odpadu najmä z priemyselnej sféry v objeme takmer 20-tisíc ton ročne, ktoré by malo vyrásť za garážami pri Vrbickom cintoríne. Obávajú sa zápachu, zníženia kvality životného prostredia a v neposlednom rade majú strach aj o svoje zdravie.

Očakávame, že sa výstavba zastaví, lebo takáto stavba nepatrí do vytipovanej lokality blízkosti obytnej zóny, problém tiež vidíme v nedôstojnosti, keďže sa stavba má nachádzať pri najväčšom cintoríne v Mikuláši,“ objasnil predseda petičného výboru Ján Bonko, ktorý petíciu minulý týždeň podal na miestnej radnici.

Čítajte v Obecných novinách 5-6/2016 na str. 17.

Autor: (čapč)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.01.2020
Informácie o rekonštrukciách ciest nájdete už aj na webe
Rekonštrukcie, uzávierky či hotové úseky regionálnych ciest. To všetko nájdete v novej aplikácii Bratislavského samosprávneho kraja. Je to pomôcka všetkým motoristom, aby mali lepší prehľad o tom, čo ich na cestách v kraji čaká.
viac
22.01.2020
V lesníckom múzeu predstavujú kráľa slovenských lesov - jeleňa
Kráľ slovenských lesov, jeleň, bude v najbližších dňoch dominovať výstavným priestorom Lesníckeho a drevárskeho múzea (LDM) vo Zvolene. Prezentácia nadväzuje na predchádzajúce výstavy, venované významným zástupcom fauny slovenských lesov, ako sú medveď, vlk, diviak či srnec.
viac
22.01.2020
Staré Mesto pomohlo rodine zasiahnutej požiarom na Mozartovej
Piatkový požiar v bytovom dome na Mozartovej ulici v Starom Meste skomplikoval život viacerým ľuďom, medzi nimi aj rodinám s malými deťmi. Viac ako samotný oheň ich obmedzila nasledovná odstávka elektriny a čistenie zdevastovaných priestorov, ktoré podľa informácií potrvajú možno aj mesiac.
viac
21.01.2020
Hlasujte za osobnosť Bratislavského kraja
BSK každoročne udeľuje ocenenia osobnostiam, ktoré významným spôsobom podporili rozvoj regiónu alebo pomáhajú občanom v kraji. Od roku 2003 ocenil už vyše stovku laureátov. Tento rok k nim pribudne ďalších 31 a jedna historická osobnosť. Po prvý raz môžu hlasovať aj obyvatelia župy.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.50 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.83 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.67 %