Sobota 20.07.2024
Dnes má meniny 
Iľja, Eliáš
°C
15.10.2021 12:50

V bratislavských mestských lesoch vybudujú nový rekreačný areál na Peknej ceste


Voľnočasový areál Pod horárňou Krasňany. Snímka zdroj: BratislavaStory.com


V bratislavských mestských lesoch sa začínajú stavebné práce na vybudovaní nového rekreačného areálu v areáli bývalých muničných skladov na Peknej ceste v bratislavských Krasňanoch. Na sociálnej sieti o tom informujú Mestské lesy v Bratislave.


Na Peknej ceste pribudne altánok pre grilovanie na streche pivnice so sedlovou strechou, odkazujúcou na pôvodný vzhľad hájovne. Opravená pivnica bude využívaná aj na ochutnávky lokálnych vín, ohniská so sedením na opekačky a trávnatá plocha na šport a hry detí. Chýbať nebude ani petangové ihrisko. Opravená bude aj miestna kamenná studňa.       

"Areál bude slúžiť ako voľne prístupná oddychová zóna nekomerčného charakteru pre návštevníkov lesoparku. Práce by mali byť skončené na jar budúceho roku," spresnila bratislavská mestská príspevková organizácia.       

Návštevníkov bratislavských mestských lesov upozorňuje o zvýšenú opatrnosť, keďže bude počas realizácie stavby turistická trasa vedúca cez areál naďalej prístupná. "Avšak trasu bude využívať aj zhotoviteľ stavby na dovoz materiálu," uviedli Mestské lesy v Bratislave. Ako alternatívnu trasu môže verejnosť využiť chodník cez vinohrady, ktorý nedávno zrekonštruovali.       

Niekdajšia horáreň je z prelomu 19. a 20. storočia, neskôr ju vo funkcii nahradila nová horáreň a budova pôvodnej bola začlenená medzi budovy areálu muničných skladov. Radnica deklarovala, že pri obnove priestoru chce zachovať genius loci a v tejto súvislosti je zámerom využiť maximum existujúceho lokálneho materiálu, ktorý na mieste je.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
29.03.2020
K horárni Krasňany vedie nová a bezpečnejšia cesta
K horárni Krasňany vedenie nová cesta. Mestské lesy v Bratislave totiž vybudovali paralelnú lesnú cestu cez areál bývalých muničných skladov. K horárni sa tak bude môcť verejnosť dostať komfortnejšou a bezpečnejšou cestou. Hlavné mesto o tom informuje na sociálnej sieti.
viac
23.07.2020
Na Peknej ceste mesto upraví budovu pôvodnej horárne
Hlavné mesto a Metropolitný inštitút Bratislavy (MIB) pripravujú obnovu pôvodnej horárne v areáli bývalých muničných skladov na Peknej ceste v bratislavských Krasňanoch.
viac
05.01.2021
V mestských lesoch sprístupnili novú turistickú a bežeckú trasu
V bratislavských mestských lesoch sprístupnili novú turistickú a bežeckú trasu. Tri kilometre dlhý úsek vedie od Sparísk nad Peknou cestou v smere na Biely kríž. Na sociálnej sieti o tom informujú Mestské lesy v Bratislave.
viac
15.04.2021
V Bratislave spustili opravu vinohradníckej cesty k horárni Krasňany
V Bratislave spustili opravu vinohradníckej cesty k rekreačnému areálu Horáreň Krasňany.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %