Streda 03.06.2020
Dnes má meniny 
Karolína
°C
10.05.2019 09:10

Stretnutie cyklistických legiend Slovenska


Ilustračný výrez plagátu


Po prvýkrát sa v Trenčianskych Tepliciach uskutoční stretnutie cyklistických legiend Československa, ktoré sa spoločne na bicykloch vydajú na viac ako 32 kilometrov dlhý okruh.


Okruh vedie z Trenčianskych Teplíc cez Trenčiansku Teplú, Dubnicu nad Váhom, Borčice, Bolešov a Novú Dubnicu, aby sa opäť spoločne stretli v cieli v Trenčianskych Tepliciach.

Do pedálov bude šliapať viac ako 40 cyklistov zo Slovenska a Českej republiky, medzi nimi napríklad bývalý československý reprezentant v cyklistike Milan Jurčo; úspešný slovenský cyklista a súčasný prezident Slovenského zväzu cyklistiky Peter Privara či slovenský cyklista, trojnásobný majster sveta a olympijský víťaz Anton Tkáč a s nimi množstvo ďalších významných cyklistov, ktorí písali dejiny Československej cyklistiky. Cyklistické preteky legiend sa konajú s finančnou podporou Trenčianskeho samosprávneho kraja a organizátorom podujatia je Športový klub Beluša, o. z..

 Pri tejto príležitosti Vás pozývame v sobotu 11. mája 2019 o 15.00 h na námestie v Trenčianskych Tepliciach, kde odštartujú cyklistické preteky legiend. Spolu s významnými osobnosťami Československej cyklistiky si trať na bicykli prejde aj trenčiansky župan Jaroslav Baška.

Autor: (ts-tsk)


komentáre
SHOW ALL
podobné
29.03.2016
Filmový festival v Trenčianskych Tepliciach bude! Začne už koncom júna
Kúpeľné mestečko Trenčianske Teplice nezostane bez filmového festivalu ani po odchode Art Film Festu do Košíc. Festival s názvom International Film Fest Trenčianske Teplice sa uskutoční od 23. do 26. júna a prinesie približne 50 filmov.
viac
27.04.2016
Kúpeľné mestečko Trenčianske Teplice vyhlásilo vojnu reklamnému smogu
Z ulíc zmizne počas mája a júna niekoľko desiatok reklamných billboardov a pútačov.
viac
07.06.2018
Parasport24 Tour aj tento rok pomáha v Trenčianskom kraji
Cyklistický pelotón zložený z hendikepovaných cyklistov a známych osobností opäť brázdi slovenské cesty. V rámci 11. ročníka Parasport24 Tour vyštartoval v pondelok 4. júna z Trenčianskych Teplíc. Podporí aj športovcov zo Special Olympics Slovakia.
viac
10.06.2018
Od polovice júna sa historická električka vydá na trať každý víkend
Trenčianska elektrická železnička (TREŽ) sa počas prvej júnovej soboty opäť vydala na trať, a to s rekordnou návštevnosťou. V rámci svojej tematickej jazdy Deň detí s električkou sa ňou povozilo až 943 osôb. Záujem v porovnaní s minulým rokom stúpol o viac ako dve stovky fanúšikov električky.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.92 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.31 %