Sobota 08.08.2020
Dnes má meniny 
Oskar
°C
25.10.2018 08:25

Starostov, primátorov a poslancov si má voliť 2926 obcí


Komunálne voľby 2018


Komunálne voľby sa majú konať v 2926 slovenských obciach vrátane mestských častí a magistrátov Bratislavy a Košíc. TASR to potvrdilo ministerstvo vnútra.


Voľby sa na Slovensku uskutočnia 10. novembra. Voliť budú môcť ľudia v 6021 volebných okrskoch. Kandidáti už vstúpili do oficiálnej predvolebnej kampane, ktorá sa skončí 48 hodín pred voľbami. Vtedy začne platiť volebné moratórium. Dva týždne pred voľbami je zakázané zverejňovať volebné prieskumy.       

Právo voliť majú na Slovensku viac ako štyri milióny ľudí. Hlasovať môžu aj cudzinci, nielen občania SR. Podmienkou je plnoletosť a trvalý pobyt v danej obci. Voliť sa dá len v mieste trvalého pobytu.       

V komunálnych voľbách si obyvatelia miest a obcí volia starostov, primátorov a poslancov do miestnych zastupiteľstiev. Preferovaných kandidátov označujú voliči krúžkami.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
08.07.2018
A. Danko: Komunálne voľby do orgánov samospráv budú 10. novembra
Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Andrej Danko (SNS) podpísal v piatok rozhodnutie o vyhlásení volieb do orgánov samospráv obcí a určil deň ich konania na sobotu 10. novembra 2018.
viac
05.11.2018
O pár dní spoznajú mestá a obce svojich nových starostov, primátorov a poslancov
V sobotu si budú mestá a obce voliť nových starostov, primátorov a komunálnych poslancov. Rozhodovať o nich bude 2926 samospráv. Voliť môžu podľa zákona plnoletí občania, ktorí majú trvalý pobyt v danom meste či obci, a to tak občania SR, ako aj cudzinci.
viac
12.11.2018
Starosta Štrby je rekordérom, vo funkcii bude desiate volebné obdobie
Starosta Štrby Michal Sýkora je slovenským rekordérom, vo funkcii bude jubilejný desiatykrát. Po prvý raz v histórii však v komunálnych voľbách nemal súpera a svoju podporu mu vyjadrilo 767 tamojších obyvateľov.
viac
03.04.2019
Kto sa podieľa na rozvoji samosprávy
Starostovia a primátori, ktorí boli v jesenných komunálnych voľbách zvolení minimálne tretí krát sa v prieskume Združenia miest a obcí Slovenska vyjadrili k tomu, kto sa podľa nich najvýraznejšie podieľa na rozvoji samospráv. Tiež odpovedali na to, či by išli opätovne do komunálnych volieb.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.02 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.71 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.28 %