Sobota 15.06.2024
Dnes má meniny 
Vít
°C
17.06.2022 07:45

Staromestské slávnosti otvoril sprievod centrom mesta


Na snímke slávnostný sprievod tvorený bubeníkmi, choduliarmi, divadelníkmi či žonglérmi počas 26. ročníka Staromestských slávností v Žiline vo štvrtok 16. júna 2022. Snímka zdroj: (tasr).


Sprievod centrom Žiliny otvoril vo štvrtok 26. ročník Staromestských slávností. Remeselné trhy a kultúrny program sa počas troch dní tradične sústredia na Mariánskom námestí a Námestí Andreja Hlinku.


Podľa hovorcu mesta Vladimíra Miškovčíka je doprava na podujatie zabezpečená aj mimoriadnymi spojmi mestskej hromadnej dopravy a autobusovými linkami prímestskej dopravy.

Program slávností sa začal na Mariánskom námestí vystúpeniami žilinských materských škôl, základných škôl, základných umeleckých škôl a centra voľného času. "Od mestského divadla prešiel mestom slávnostný sprievod. Primátor Žiliny Peter Fiabáne symbolicky odovzdal kľúče od mesta Mestskému divadlu Žilina, ktoré oslavuje tento rok 30. výročie," uviedol hovorca mesta.

"Som rád, že po dvoch rokoch nútenej prestávky môžeme toto podujatie opäť zorganizovať. Pripravených je množstvo hudobných a tanečných vystúpení v podaní slovenských i zahraničných interpretov. Na svoje si prídu milovníci folklóru, džezu, populárnej či rockovej hudby, seniori i naši najmenší," povedal žilinský primátor.

Sprievodným podujatím Staromestských slávností bol 25. ročník slávnostnej akadémie Zboru Žilincov na Radnici mesta Žilina. "Na mestskom úrade sa uskutočnilo vyhodnotenie súťaže Žilina - moje mesto a sprievodné podujatia budú pokračovať (18. 6.) v Rosenfeldovom paláci v Žiline," dodal Miškovčík.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.05.2016
Staromestské slávnosti v Žiline opäť ponúknu pestrý program
Mesto Žilina pozýva na XXII. ročník Staromestských slávností, ktoré sa budú konať 26. - 28. mája.
viac
26.05.2017
Staromestské slávnosti pokračujú aj dnes bohatým programom
Staromestské slávnosti pokračujú aj počas dnešného dňa. Pre návštevníkov je pripravený bohatý kultúrny program aj viaceré sprievodné podujatia. Najobľúbenejšia kultúrna akcia roka predstaví obyvateľom Žiliny rôzne hudobné štýly, ľudové remeslá i umelecké vystúpenia.
viac
03.12.2022
Handlovská kapustnica 2022! Poďte s nami rozdávať radosť chutne a ekologicky
Tradičné benefičné podujatie Handlovská kapustnica je späť v prezenčnej forme! Počas pandémie sa konali kapustnice po dva roky v komornej atmosfére podľa platných opatrení.
viac
24.05.2024
V Žiline začali tradičné Staromestské slávnosti
Sprievod centrom Žiliny otvoril vo štvrtok 28. ročník Staromestských slávností. Remeselné trhy a kultúrny program sa počas troch dní tradične sústredia na Námestí Andreja Hlinku a Mariánskom námestí. Dopravu z podujatia zabezpečujú pre návštevníkov mimoriadne nočné spoje Dopravného podniku mesta Ži
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.17 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %