Utorok 19.11.2019
Dnes má meniny 
Alžbeta
°C
28.09.2019 03:10

Slovensko historicky prvýkrát prispeje do Zeleného klimatického fondu


Na snímke vľavo minister životného prostredia SR László Sólymos a výkonný riaditeľ fondu Yannick Glemarec po podpise zmluvy o príspevku SR do Zeleného klimatického fondu vo výške dvoch miliónov amerických dolárov (približne 1,8 milióna eur). New York, 25. septembra 2019. Snímka zdroj: prehladsprav.sk


Podpredseda slovenskej vlády a minister životného prostredia László Sólymos podpísal v stredu 25. septembra budove Stáleho zastúpenia SR pri OSN v New Yorku zmluvu, na základe ktorej Slovensko historicky prvýkrát prispeje do Zeleného klimatického fondu.


TASR o tom informoval Tomáš Ferenčák, hovorca Ministerstva životného prostredia SR.       

"Môžeme byť hrdí na to, že Slovensko si uvedomuje svoju zodpovednosť za životné prostredie aj na globálnej úrovni a finančne podporí boj za čistejšiu planétu v rozvojových krajinách," vyhlásil v tejto súvislosti Sólymos.       

Slovensko by malo do fondu, ktorý je jedným z kľúčových globálnych nástrojov na prispôsobenie sa zmene klímy v rozvojových krajinách, prispieť sumou dva milióny amerických dolárov (približne 1,8 milióna eur).       

Finančná podpora rozvojovým krajinám na projekty súvisiace so zmenou klímy je jedným zo záväzkov Parížskej klimatickej dohody. Táto dohoda zaväzuje každú signatársku krajinu vrátane Slovenska k znižovaniu emisií skleníkových plynov a k poskytovaniu financií na podporu aktivít v rozvojových krajinách.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
19.05.2017
Výzva na predkladanie žiadostí o grant Fondu pre azyl, migráciu a integráciu
Ministerstvo vnútra SR ako zodpovedný orgán fondov pre oblasť vnútorných záležitostí vyhlásilo dňa 4. apríla 2017 otvorenú výzvu na predkladanie žiadostí o grant Fondu pre azyl, migráciu a integráciu.
viac
24.09.2018
Už od októbra možno predkladať projekty na podporu vzdelávacích projektov
Štartuje druhý ročník Zeleného vzdelávacieho fondu. Témami sú aj inteligentné mestá či kvalitnejšie ovzdušie.
viac
10.01.2019
Záujemcovia majú posledné dni na zaslanie žiadostí
Druhý ročník Zeleného vzdelávacieho fondu už budúci týždeň uzatvára možnosť predkladať žiadosti o podporu výchovno-vzdelávacích aktivít.
viac
11.03.2019
Vzduch, ktorý dýchame, ovzdušie v ktorom žijeme
Osloviť touto myšlienkou najmladšiu generáciu sa rozhodol vyhlasovateľ 24. ročníka tradičnej súťaže výtvarnej a literárnej tvorivosti detí a mládeže Zelený svet - MŽP SR a jej organizačný garant - Slovenská agentúra životného prostredia s podporou Environmentálneho fondu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.91 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.75 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.35 %