Štvrtok 02.04.2020
Dnes má meniny 
Zita
°C
26.02.2020 01:45

Šaľa pripravuje podklady k projektu cyklotrasy do Diakoviec


Snímka zdroj: (sala.sk).


Šalianska radnica začala pripravovať podklady, ktoré sú potrebné pre vydanie územného rozhodnutia na výstavbu novej cyklotrasy. Tá spojí mesto s neďalekými Diakovcami.


Ako informovala Dajana Hanesová z mestského úradu, súbežne s prípravou potrebnej dokumentácie prebieha aj postupné majetkové a právne usporiadanie pozemkov pod budúcou cyklotrasou. „Všetky tieto aktivity sú nevyhnutné pre neskoršie stavebné konanie,“ uviedla Hanesová.

Mesto začalo s prípravou výstavby cyklistickej trasy ešte vlani. „Na realizáciu tohto projektu sa budeme snažiť získať aj mimorozpočtové zdroje. Aby sme sa však mohli o dotáciu zo štátu uchádzať, musí byť všetko pripravené do fázy vydaného stavebného povolenia. Samotná realizácia potom už bude posledným krokom, ktorým sa zavŕši snaha o vybudovanie bezpečného cyklistického spojenia Šale a Diakoviec,“ dodala Hanesová.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.02.2018
Duslo podporí dostavbu cyklotrasy do areálu firmy sumou 60-tis. eur
Spoločnosť Duslo Šaľa podporí výstavbu cyklotrasy smerujúcej zo šalianskej mestskej časti Veča do areálu Dusla sumou 60-tis. eur. Podľa generálneho riaditeľa Petra Bláhu chemička zamestnáva zhruba 2100 ľudí najmä zo Šale a blízkeho okolia.
viac
14.08.2019
Šaliansky dobrovoľní hasiči oslávia 140. výročie svojej existencie
Ukážkami výstroja i zásahovej techniky oslávi Dobrovoľný hasičský zbor v šalianskej mestskej časti Veča 140. výročie svojej existencie. V rámci osláv pripravili dobrovoľní hasiči v sobotu (17. 8.) program aj pre verejnosť.
viac
05.10.2019
Šaľu a Diakovce by mala spojiť nová cyklotrasa
Šaľu a obec Diakovce by v budúcnosti mohla spájať nová cyklotrasa. Obe samosprávy už začali s prípravou projektu. V súčasnosti je už hotová štúdia, ktorá určila trasovanie novej cyklistickej komunikácie.
viac
11.02.2020
Mesto pripravuje stavbu cyklistického podjazdu pod Univerzitným mostom
Nitrianska radnica pokračuje s prípravou výstavby cyklistického podjazdu pod Univerzitným mostom, ktorý prepojí cyklotrasy v mestských častiach Chrenová a Krškany. Tie momentálne rozdeľuje svetelná križovatka na päťpruhovom hlavnom ťahu mestom, ktorý vedie práve cez Univerzitný most.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.12 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.02 %