Streda 21.02.2024
Dnes má meniny 
Eleonóra
°C
30.01.2023 09:30

Ružinov osadil prvé domčeky pre ježkov, inšpiroval sa v Košiciach


Domček pre ježkov.


Bratislavský Ružinov prišiel túto zimu s ďalšou novinkou, tentoraz s domčekmi pre ježkov, ktoré však majú celoročné využitie. Iniciatívou sa inšpiroval v Košiciach.


Pilotne boli osadené dva takéto domčeky, do budúcnosti nie je vylúčené rozšírenie projektu. Uviedol to vicestarosta Ružinova Martin Patoprstý.

"Pripravili sme dva takéto pilotné domčeky. Jeden je v parku na Ostredkoch, jeden je pri jazere Rohlík. Ak budú ježkami využívané a vydržia vandalizmus, určite ich plánujeme rozširovať," priblížil Patoprstý.

Mestská časť má podľa neho obrovské trávnaté plochy, ktoré tieto zvieratá brázdia a po vzore iných miest sa samospráva rozhodla vytvoriť im celoročný úkryt, kde nájdu teplo i bezpečie pred inými zvieratami. "Nie je to náš výmysel. Videli sme to v Košiciach a dobrými nápadmi sa treba inšpirovať naprieč Slovenskom," poznamenal.

V mestskej časti pokračuje tiež občianska iniciatíva starostlivosti o vtáctvo. Každý rok sa aktívnym obyvateľom rozdávajú kŕmidlá, snaha je pokryť všetky lokality. Výnimkou nebol ani tento rok, keď Ružinovčanom rozdali ďalších päť kŕmidiel. "Ich zásobovanie je už milou a občianskou aktivitou pre aktívnych a uvedomelých Ružinovčanov," doplnil Patoprstý.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
24.01.2017
Ružinov pripravil workshop na vypracovanie projektov pre granty
Tohtoročná grantová výzva mestskej časti Ružinov je už v plnom prúde. Na zlepšenie komunitného života v Ružinove môžu v rámci nej ľudia získať od 500 do 5 000 eur. Stačí napísať zaujímavý projekt. Ako nato sa dozvedia záujemcovia už túto stredu 25. januára 2017 na ružinovskom miestnom úrade.
viac
07.03.2018
Workshop o grantoch v Ružinove - ako napísať projekt?
Tohtoročná grantová výzva mestskej časti Ružinov je už v plnom prúde. Na zlepšenie komunitného života v Ružinove môžu v rámci nej ľudia získať od 500 do 5000 eur. Stačí napísať zaujímavý projekt. Ako nato sa dozvedia záujemcovia v pondelok 19. marca 2018 na ružinovskom miestnom úrade.
viac
29.11.2021
Behaviorálny projekt znížil počet ohorkov okolo Štrkovca o 71 percent
V okolí Štrkoveckého jazera v bratislavskom Ružinove sa znížil počet cigaretových ohorkov o 71 percent.
viac
28.12.2021
V Ružinove by mohla pribudnúť nová materská škola
V bratislavskom Ružinove by mohla pribudnúť nová materská škola (MŠ). Vzniknúť by mohla v nebytových priestoroch bytového domu v rámci projektu Nuppu Jasmiini na Hraničnej ulici.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.95 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.09 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.96 %