Sobota 27.11.2021
Dnes má meniny 
Milan
°C
09.11.2021 02:35

Rozširujeme zoznam oprávnených obcí a zlepšujeme podmienky výzvy


Ilustračná snímka (tasr)


Rozširujeme zoznam oprávnených obcí a zlepšujeme podmienky výzvy zameranej na budovanie kanalizačného systému a prístupu k pitnej vode.


Rezort vnútra v snahe pomôcť zlepšiť dostupnosť výzvy pre väčší počet miest a obcí, na základe komunikácie so zástupcami Ministerstva životného prostredia SR pristúpil k rozšíreniu zoznamu oprávnených žiadateľov ako aj k zjednodušeniu podmienok výzvy zameranej na dobudovanie inžinierskych sietí v obciach s prítomnosťou marginalizovaných rómskych komunít (MRK) s kódom OPLZ-PO6-SC611-2020-2.

Okrem rozšírenia zoznamu oprávnených žiadateľov je výraznou zmenou 0% spolufinancovanie zo strany obcí a miest. Ďalšia zmena, ktorú MV SR vo výzve upravilo je zmena pomeru oprávnenosti výdavkov do oblasti mimo MRK. Pôvodne mohli obce a mestá realizovať svoje projekty pri dodržaní podmienky, že 50% výdavkov investovaných v súvislosti s osídlením MRK mohla obec investovať do lokality mimo MRK. Zmenou výzvy je pomer upravený na 1:1.

Ďalšou výraznou zmenou je zrušenie horného stropu celkových oprávnených výdavkov (COV) pre obce s 1000 a viac obyvateľmi z MRK.

Výzva je naďalej vyhlásená a je určená pre obce a mestá, s cieľom pomôcť vyriešiť mnohé problémy v oblasti životných podmienok MRK prostredníctvom implementácie projektov zameraných na zabezpečenie odvádzania/čistenia odpadových vôd a zabezpečenie prístupu k pitnej vode v obciach s prítomnosťou MRK.

Oprávnenými výdavkami na výzvu sú výdavky na podporu budovania verejných kanalizácií a/alebo budovanie čistiarní odpadových vôd, výstavba a rozšírenie miestnych vodovodov a potrubných rozvodov pitnej vody za podmienky súbežnej výstavby s verejnou kanalizáciou a iné.

„Cieľom zmeny výzvy je otvoriť možnosť zapojiť sa do zabezpečenia odvádzania a čistenia odpadových vôd a zlepšovania dostupnosti bezpečnej pitnej vody pre väčší počet miest a obcí a tým aj pre väčší počet obyvateľov z prostredia MRK, a prispieť tak k integrácií vylúčených skupín obyvateľstva do spoločnosti. Preto pevne verím, že touto zmenou bude výzva pre žiadateľov prijateľnejšia a dostupnejšia.“ povedala generálna riaditeľka sekcie európskych programov Adela Danišková.

Bližšie informácie k výzve môžete nájsť na stránke www.minv.sk, na telefónnych číslach 02/509 45 117, 112, cez e-mailovú adresu metodika.imrk@minv.sk.

Autor: (ts-MV SR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.12.2016
Rómske domácnosti majú šancu získať prístup k pitnej vode
Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky (MV SR) ako sprostredkovateľský orgán pre časť Operačného programu Ľudské zdroje (OP ĽZ) vyhlásilo dňa 7. decembra 2016 výzvu zameranú na podporu prístupu k pitnej vode.
viac
04.04.2017
Prístup k pitnej vode
Ministerstvo vnútra ako sprostredkovateľský orgán pre časť operačného programu Ľudské zdroje (OP ĽZ) otvorilo druhé hodnotiace kolo v rámci výzvy, ktorá je zameraná na podporu prístupu k pitnej vode.
viac
27.08.2017
Ministerstvo zjednodušilo podmienky výzvy na prístup k pitnej vode
Ministerstvo vnútra SR ako sprostredkovateľský orgán pre časť operačného programu Ľudské zdroje zjednodušilo podmienky výzvy na podporu prístupu k pitnej vode.
viac
08.09.2017
MV SR zjednodušilo podmienky výzvy na prístup k pitnej vode
Oprávnení žiadatelia z 1043 obcí a miest majú možnosť sa zapojiť do výzvy v predĺženom termíne uzávierky, a to do 26. septembra 2017.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.66 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.60 %