Streda 15.07.2020
Dnes má meniny 
Henrich
°C
07.05.2018 02:00

Rožňavčania rozhodli o tom, ktoré projekty mesto podporí


Rožňava - ilustračná snímka


Rožňavčania rozhodli o tom, ktoré projekty mesto podporí v rámci participatívneho rozpočtu v celkovej výške 50.000 eur. Na jeden projekt bolo vyčlenených maximálne 5000 eur. Elektronickému hlasovaniu predchádzalo verejné, ako i stretnutia s autormi jednotlivých projektov.


Ako informuje mesto Rožňava na svojej internetovej stránke, v rámci občianskych projektov budú vybudované prístrešky s ohniskom pri Slanej, na dopravnom ihrisku pribudne oddychová zóna a podporený bude aj projekt Mine Trails, ktorý sa týka rozvoja horskej MTB cyklistiky a cestovného ruchu v meste a jeho blízkom okolí. Opravený bude chodník spájajúci dva kruhové objazdy pri všešportovom areáli kúpaliska a zimného štadióna, cesta vedúca k sanatóriu od cestného mosta, ako aj chodník od hotela Empres po zlatníctvo. V rámci participatívneho rozpočtu pôjde aj o revitalizáciu kúpaliska a veľkého parku.       

"Keďže celková finančná suma, ktorú žiadajú predkladatelia na realizáciu projektov v roku 2018, nepresahuje sumu vyčlenenú na participatívny rozpočet v tohtoročnom rozpočte mesta, budú všetky predložené projekty, ktoré sa dostali do verejného hlasovania zrealizované bez ohľadu na poradie, ktoré určili hlasujúci," uvádza na svojej internetovej stránke mesto.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
24.10.2016
Burza nápadov občianskeho rozpočtu trvá ešte do konca mesiaca
Bratislavčania sa aj tento rok môžu zapojiť do rozhodovania, kam budú umiestnené finančné prostriedky mestského projektu Občiansky rozpočet.
viac
12.12.2017
Hlavné mesto opäť podporilo projekty Bratislavčanov
Hlavné mesto pokračuje v podpore projektov v rámci svojich grantových programov zameraných na kultúru, voľný čas, šport či sociálne aktivity. Vo štvrtom, poslednom kole tohto roka, hlavné mesto prerozdelilo medzi jednotlivé projekty takmer 54 000 eur a celkovo podporilo 75 projektov.
viac
07.10.2019
Mesto v rámci participatívneho rozpočtu podporilo sedem projektov
Mesto Svidník v rámci participatívneho rozpočtu na rok 2019 podporilo celkovo sedem projektov. Z vyčlenenej sumy 5000 eur si realizátori rozdelili 4550 eur. Podporiť projekty mohli i obyvatelia mesta na sociálnej sieti. Podľa hovorkyne mesta Kristíny Tchirovej sa do rozhodovania zapojilo 176 ľudí.
viac
04.06.2020
Vybrané projekty participatívneho rozpočtu sa presúvajú na budúci rok
Realizácia občianskych projektov, ktoré hlasovaním vybrali obyvatelia Trebišova v rámci tohtoročného participatívneho rozpočtu mesta, sa pre koronakrízu presúva na budúci rok. Potvrdila to hovorkyňa trebišovskej radnice Martina Mištaničová.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.04 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.23 %