Utorok 16.04.2024
Dnes má meniny 
Dana, Danica
°C
17.02.2024 02:55

Prievidza sa pripravuje na jarné upratovanie


Mobilizačný plagát mesta Prievidza


Mesto Prievidza vyzýva aj tento rok svojich obyvateľov, aby sa zapojili do jarného upratovania a pomohli tak svojmu mestu a prírode s odpadom. Akcia sa bude konať v sobotu 16. marca od 08:00 do 13:00 hodiny.


Upratovanie je určené pre obyvateľov mesta a spoločenstvá vlastníkov bytov a týka sa len údržbových a čistiacich prác na verejných priestranstvách. Dobrovoľníci si tak upracú chodníky a zeleň medzi bytovými a rodinnými domami prípadne parkoviská.

Kôpky odpadu by mali obyvatelia umiestňovať čo najbližšie ku komunikácii prístupnej na nakladanie, aby ho bolo možné následne odviezť a jednotlivé druhy vyzbieraných odpadov je potrebné nezmiešavať, ale ukladať osobitne. Koordináciu akcie v deň konania, odvoz a ďalšie nakladanie so zhromaždeným odpadom zabezpečuje spoločnosť TSMPD s.r.o., kde obyvatelia môžu nahlasovať miesta odvozu odpadu na telefónnych číslach zelenej linky: 0911 715 455 a 0911 715 545. Odvoz je potrebné uskutočniť v deň konania akcie.

„V kontexte navýšenia ceny za komunálny odpad vnímame, že mnohí obyvatelia nie sú stotožnení s nutnosťou separovania odpadu a dobrovoľnými aktivitami ako je napríklad jarné upratovanie. Avšak len zodpovedným prístupom sa nám podarí chrániť našu prírodu a znižovať jej znečistenie a množstvo vyprodukovaného odpadu, za ktorý musíme platiť. Preto mesto pripravuje na svojich stránkach i sociálnych sieťach edukačnú kampaň, aby sme občanom nášho mesta pripomenuli, prečo je separovanie odpadu dôležité a ako ho správne vykonávať,“ uviedla primátorka mesta Katarína Macháčková.

V rámci jarného upratovania nebude zabezpečovaný zber odpadov prostredníctvom veľkoobjemových kontajnerov, tie budú rozmiestnené následne v rámci zberu VOK v jednotlivých volebných obvodoch. Zber sa nevzťahuje na zber konárov, objemného odpadu, nebezpečného odpadu a drobného stavebného odpadu, tie budú realizované v ďalších termínoch.

Autor: (Zdroj: Infolist mesta Prievidza)


komentáre
SHOW ALL
podobné
07.04.2016
Jarné upratovanie začína – v Trebišove pristavia veľkoobjemové kontajnery
Po zime je potrebné prostredie okolo seba poupratovať. Jarné upratovanie sa v týchto dňoch koná v mnohých mestách Slovenska, medzi ktoré patrí aj mesto Trebišov, v ktorom sa upratovanie zaháji 8. apríla 2016.
viac
02.04.2019
sme ZA čistejšie mesto
Po ústupe zimy a s príchodom jari začína obyvateľov nášho mesta trápiť neporiadok. Sídliská sú plné odpadkov, na chodníkoch nachádzame ohorky z cigariet, pri prechádzkach v parkoch či oddychových zónach nám zase skríži cestu množstvo obalov z potravín a nápojov.
viac
01.04.2020
Technické služby v Prešove obnovili jarné upratovanie v meste
Technické služby mesta Prešov od stredy obnovujú jarné upratovanie v meste, ktoré bolo pozastavené 16. marca. Zber objemného odpadu z domácností budú vykonávať prostredníctvom veľkoobjemových kontajnerov. Informovala o tom tlačová referentka Mestského úradu v Prešove Lenka Šitárová.
viac
14.03.2023
Jarné upratovanie bude tento rok spojené i so súťažou
Samospráva Prievidze vyzvala aj tento rok svojich obyvateľov, aby sa zapojili do jarného upratovania a pomohli tak svojmu mestu a prírode s odpadom. Súčasťou aktivity bude i súťaž. Akcia sa bude konať 25. marca od 8.00 do 13.00 h. Informovala o tom hovorkyňa mesta Zuzana Krajčiová.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.10 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.84 %