Nedeľa 23.06.2024
Dnes má meniny 
Sidónia
°C
24.05.2024 09:00

Prejazd pre cyklistov cez hať Drahovce chce SVP obnoviť do dvoch týždňov


Hať Drahovce. Snímka zdroj: SVP


Do dvoch kalendárnych týždňov by mal byť obnovený prejazd pre cyklistov cez hať Drahovce. Cyklotrasa cez hať Drahovce a jej manipulačná lávka je uzavretá od 13. mája.


Zástupcovia Slovenského vodohospodárskeho podniku (SVP), Trnavského samosprávneho kraja a mesta Piešťany sa dohodli na funkčných riešeniach, ktoré by mali byť zrealizované v krátkom čase a ktoré by mali smerovať k zachovaniu bezpečnosti cyklistov, informoval SVP. Až do realizácie opatrení zostáva hať uzavretá.         

Cyklotrasa cez hať Drahovce a jej manipulačná lávka je uzavretá od 13. mája. Hovorca SVP Marián Bocák potvrdil, že dôvodom jej uzavretia boli štyri vážne úrazy cyklistov počas predchádzajúceho víkendu, keď musela byť privolaná rýchla zdravotná pomoc. "Počet úrazov na cyklotrase len za posledný mesiac prevýšil štatistiku celých sezón minulých rokov," skonštatovali vodohospodári.         

Hať Drahovce je miestom, ktoré spája chodníky vedené po oboch brehoch Sĺňavy. Chodníky spolu s mostami v Piešťanoch a haťou Drahovce vyvárajú tzv. kolokruh Sĺňava, ktorý slúži na športové vyžitie cyklistov, korčuliarov aj peších turistov. Existenciu kolokruhu umožnila dohoda medzi SVP, mestom Piešťany a zaangažovanými občianskymi združeniami. SVP vo vyhradených hodinách umožnil prechod cez hať aj pre verejnosť.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
31.08.2016
Cyklisti aj po schodoch
Prvá septembrová nedeľa v Ružomberku bude patriť už šiestemu ročníku netradičného cyklo podujatia Ružomberské schody.
viac
17.05.2017
Do práce na bicykli bude v máji jazdiť sedemtisíc cyklistov
Kampaň Do práce na bicykli na podporu ekologickej nemotorovej dopravy, sa koná štvrtýkrát. Tento rok sa do súťaže zaregistrovalo 74 miest a obcí. Tento počet prekonal všetky predošlé ročníky.
viac
17.05.2019
Obyvatelia Brodna a Vrania sa dočkali. Lávka ponad Kysucu je otvorená
Lávka cez rieku Kysuca, ktorá spája mestské časti Brodno a Vranie je od dnešného dňa oficiálne otvorená a spustená do prevádzky. Pôvodnú lanovú lávku, ktorá bola dlhodobo v nevyhovujúcom stave, nahradila nová oceľová. Slúžiť bude peším a cyklistom.
viac
14.05.2024
SVP po sérii víkendových úrazov uzavrel cyklotrasu cez hať Drahovce
Slovenský vodohospodársky podnik (SVP) upozorňuje cyklistov, že cyklotrasa cez hať Drahovce a jej manipulačnú lávku je od pondelka z technických príčin uzatvorená.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.20 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.66 %