Sobota 11.07.2020
Dnes má meniny 
Milota
°C
08.11.2019 09:10

Pred pätnástimi rokmi smelá vízia, dnes neoddeliteľná súčasť našej školy


Školský autobus Gbely


Obavy, keď ráno odchádza dieťa do školy a poobede sa z nej samé vracia, pozná určite každý rodič, ktorého dieťa navštevovalo či navštevuje nižšie ročníky základnej školy. A ak má dieťa ráno cestovať za školou niekoľko kilometrov hromadnou dopravou do inej obce, obavy sa často menia na strach.


V našej Základnej škole s materskou školou v Gbeloch tieto pocity rodičia nepoznajú. Už pätnásť rokov je dennodennou samozrejmosťou, že všetky deti z okolitých obcí Petrova Ves, Letničie a Smolinské, ktoré navštevujú našu školu, ráno bezpečne privezie a poobede odvezie náš školský autobus. Denne sa takto pohodlne dopraví do školy aj zo školy viac ako 120 žiakov.

Okrem dopravy do školy a zo školy využívame autobus na rôzne výlety, exkurzie, plavecký či korčuliarsky výcvik žiakov našej školy. Vlastný školský autobus radí našu školu medzi jedinečné školy v rámci celého Slovenska (podľa našich informácií je na Slovensku iba jedna obdobná).

Pred pätnástimi rokmi to bola smelá vízia a myšlienka predstaviteľov mesta Gbely, dnes je to každodenná súčasť našej školy, ktorú si vážime a tešíme sa z nej.

 

Autor: Mgr. Dávid Jureňa


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.08.2016
Poprad preinvestuje v lete na opravy školských budov okolo 800 000 eur
Leto v školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Poprad je v znamení rozsiahlych opráv, modernizácií i bežnej údržby. Celkovo mesto počas leta preinvestuje na tieto projekty okolo 800 000 eur. Najviac peňazí pôjde do materských škôl.
viac
21.04.2018
Každý deň je Deň Zeme
Environmentálne podujatie pri príležitosti osláv Dňa Zeme v Trebišove pripravili organizátori, ktorými boli Štátna ochrana prírody SR CHKO Latorica v spolupráci s mestom Trebišov (odd. školstva), ZŠ na Ul. M. R. Štefánika, ZO Slovenského zväzu ochrancov prírody a krajiny Trebišov.
viac
07.05.2018
ZŠ v Buzici má žiakov z 18 obcí, zváža ich aj školský autobus
Základná škola (ZŠ) v obci Buzica v okrese Košice-okolie je národnostnou školou s vyučovacím jazykom maďarským. V súčasnosti do nej chodí viac ako 150 žiakov z celkovo 18 obcí regiónu. Pri cestovaní za vyučovaním im pomáhajú 21-miestny školský a 45-miestny obecný autobus.
viac
17.02.2020
V obci Petrova Ves vybudujú zberný dvor odpadov za 222 000 eur
V obci Petrova Ves v okrese Skalica začnú budovať zberný dvor odpadov, na ktorý získala obec finančné prostriedky z Ministerstva životného prostredia SR v rámci Operačného programu Kvalita životného prostredia. Informuje o tom vestník Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO).
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.04 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.23 %