Utorok 07.02.2023
Dnes má meniny 
Vanda
°C
20.04.2020 09:35

Pre mládežnícke organizácie je k dispozícii špeciálna grantová výzva


Ilustračná snímka: (int.).


Európska nadácia pre mládež sa v rámci schémy pilotných aktivít rozhodla vyhlásiť špeciálnu grantovú výzvu ako reakciu na súčasnú krízu spojenú so šírením nového koronavírusu. Informuje o tom Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR na svojom webe.


Oprávnenými žiadateľmi sú národné alebo lokálne mládežnícke organizácie. Sumou do 10 000 eur môžu byť podporené aktivity prejavujúce solidaritu a podporu osobám ovplyvneným aktuálnou krízou. Pôjde najmä o aktivity, ktorých cieľom bude pomoc ohrozeným skupinám, ako sú ľudia bez domova, utečenci, žiadatelia o azyl, osoby s postihnutím, osoby žijúce izolovane alebo vo vylúčených komunitách. Podporené môžu byť aj aktivity, ktoré sa zameriavajú na pomoc v rámci zdravotníckych, sociálnych a vzdelávacích služieb, či projekty na zvyšovanie povedomia a vzdelávanie na tému dôležitosti ľudských práv v odozve na krízu spôsobenú novým koronavírusom.

Prvý termín na podanie žiadosti je 10. máj. Európska nadácia pre mládež plánuje ponechať výzvu živú aj počas roka a otvoriť ďalšie dva termíny na predkladanie žiadostí.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.02.2017
Košice vyčlenili viac financií na rozvoj kultúry
V grantovej výzve na podporu rozvoja kultúry pre rok 2017 pripravilo mesto Košice vyššiu čiastku ako po minulé roky – celkovo 250 000 eur.
viac
25.06.2020
Viac prírody v areáli vašej firmy?
Nadácia Ekopolis hľadá dve spoločnosti pre spoluprácu na projekte pre podporu biodiverzity. Príprava projektu prináša možnosť financovať zmysluplné zelené zmeny v areáli vlastnej firmy.
viac
27.11.2020
Potrebujeme naštartovať agentúru na podporu cestovného ruchu
Predseda Združenia miest a obcí Slovenska Branislav Tréger požiadal predsedu vlády o prijatie opatrení, vďaka ktorým bude mať Slovensko vlastnú národnú organizáciu cestovného ruchu.
viac
11.03.2021
Je to len na skok - nikto netušil, že od priepasti
"Je to len naskok v all inclusive destinácii" malo byť mottom vlaňajšej sezóny v Bratislavskom regióne. Pandémia však zamiešala karty a Bratislava sa v turizme prepadla z prémiovej pozície na poslednú. Podnikatelia v cestovnom ruchu sú v stave klinickej smrti, sami sa z nej na nohy nepostavia.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.56 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.03 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.41 %