Štvrtok 27.01.2022
Dnes má meniny 
Bohuš
°C
22.03.2019 10:35

Poslanci schválili dotácie z rozpočtu mesta


Centrum mesta Vranov n/Topľou, ilustračná snímka zdroj: Slovakregion


Vranovskí poslanci na svojom štvrtkovom zasadnutí schválili dotácie z rozpočtu mesta. Ide o sumu 12.000 eur. Samospráva tak bude spolufinancovať viacero projektov organizácií tretieho sektora a cirkví.


"Mesto už niekoľko rokov podporuje činnosť cirkví a neziskových organizácií, pretože majú svoju nezastupiteľnú úlohu pre našich občanov. Snažíme sa im pomôcť, hlavne ak realizujú zaujímavé projekty, alebo realizujú investície do majetku cirkví," uviedol pre TASR primátor Ján Ragan.       

Spomenul, že celková suma na tieto účely v tohtoročnom rozpočte mesta je na úrovni 15.000 eur. "Z tejto sumy môžu byť poskytované maličké dotácie do výšky 300 eur na malé projekty," podotkol s tým, že tie väčšie schvaľuje zastupiteľstvo, a to po prerokovaní žiadostí jednotlivých subjektov vo finančnej komisii.       

Najvyššia dotácia 5000 eur pôjde na rekonštrukciu interiéru Katolíckeho kultúrneho domu pre farnosť Sever. Na vyhotovenie dreveného mobiliáru v chráme získa Pravoslávna cirkevná obec príspevok vo výške 3000 eur. Mesto podporí aj vranovských gymnazistov, ktorí sa chystajú na medzinárodné finále súťaže v programovaní a stavbe autonómnych robotov do Číny. Na tieto účely vyčlenili 1000 eur.       

Oblastný výbor Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov získa na projekt Po stopách významných osobnostní vzniku ČSR, SNP a národnooslobodzovacieho hnutia v okrese Vranov príspevok od mesta vo výške 2000 eur. Pre neziskovú organizáciu JONA zas na projekt, ktorý sa zameriava na rozvoj komunity a života v nej v materskom centre, vyčlenili 1000 eur.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.01.2017
Karlova Ves bude poskytovať dotácie podľa nových pravidiel
Firmy, združenia, spolky, organizácie a rovnako tak podnikatelia so sídlom alebo sférou činnosti na území bratislavskej Karlovej Vsi budú môcť i v tomto roku požiadať mestskú časť o dotáciu, určenú pre verejnoprospešné služby a účely, podporu podnikania a zamestnanosti.
viac
25.01.2019
Samospráva Lučenca bude v roku 2019 hospodáriť s vyrovnaným rozpočtom
Mesto Lučenec bude v tomto roku hospodáriť s vyrovnaným rozpočtom, ktorý ráta s celkovými príjmami i výdavkami vo výške viac ako 31,7 milióna eur. Rozpočet schválili mestskí poslanci jednomyseľne na svojom piatkovom zasadnutí.
viac
13.07.2020
Financovanie školstva závisí od ekonomiky
Kancelária ZMOS v súvislosti s požiadavkami časti súkromných zriaďovateľov škôl na ich financovanie z rozpočtov samospráv v aktuálnom období zdôrazňuje, že dotácia pre týchto zriaďovateľov je rovnako ako celé financovanie originálnych kompetencií v školstve závislé od vývoja ekonomiky.
viac
25.08.2020
Krajskí poslanci rozdelili v rámci výzvy pre región 2,2 milióna eur
Rozvoj cyklodopravy a cykloturizmu, výstavbu športovísk a zvýšenie kvality v sociálnych službách a paliatívnej starostlivosti podporili na svojom rokovaní v pondelok (24. 8.) prešovskí krajskí poslanci sumou 2,2 milióna eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.60 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %