Pondelok 27.05.2024
Dnes má meniny 
Iveta
°C
08.06.2023 10:35

Petržalka pokračuje v obnove verejných detských ihrísk


Ilustračná snímka.


Bratislavská Petržalka pokračuje v obnove verejných detských ihrísk. Investičný plán mestskej časti však vzhľadom na krízové obdobie počíta pri ich revitalizácii tento rok "len" so sumou 49 000 eur.


Na porovnanie, vlani mala samospráva na tento účel pol milióna eur. Vylúčené však nie je použitie financií z rezervného fondu, o čom by mali poslanci rokovať v júni. Informovala o tom hovorkyňa Petržalky Mária Halašková.

"Vzhľadom na nízku sumu z rozpočtu sa môže stať, že tento rok budú opravy verejných detských ihrísk v správe Petržalky skôr lokálne, nie celoplošné, ako tomu bolo vlani či predvlani," poznamenala Halašková.

Komplexnou rekonštrukciou prešlo najnovšie verejné detské ihrisko na Haanovej ulici. Náklady dosiahli 120 000 eur, z toho 24 000 eur vyčlenila mestská časť zo svojho rozpočtu. Okrem vynovenej dopadovej plochy pribudlo aj osem nových certifikovaných herných prvkov. Prvá fáza revitalizácie bola ešte vlani na jeseň, druhá etapa bola ukončená v apríli tohto roka a máji pribudol ešte mobiliár.

Pre väčšie množstvo financií vybudovala mestská časť vlani nanovo dve ihriská v areáloch materských škôl Fedinova a Fialová. Zároveň zrevitalizovala ďalších šesť z celkovo 55 detských ihrísk vo svojej správe. V roku 2021 zrevitalizovala päť detských ihrísk.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.01.2019
Senica začína realizovať projekt revitalizácie, aký sa v meste ešte nerobil
Mesto Senica odovzdalo v piatok (4. 1.) stavenisko zhotoviteľovi stavby firme Hílek a spol. Senica, ktorá v pondelok 7. januára začne s revitalizáciou vnútroblokov na ulici S. Jurkoviča v mestskej časti Sotina. TASR informovala hovorkyňa mesta Viera Barošková.
viac
06.08.2019
Na petržalských ihriskách pribudnú slnečné clony
Mestská časť Bratislava-Petržalka v spolupráci s Miestnym podnikom verejnoprospešných služieb Petržalka a Občianskym združením Petržalské ihriská (PiPi) začína postupne upevňovať slnečné clony na verejných detských ihriskách v správe mestskej časti.
viac
14.01.2020
Petržalka obnovila niekoľko detských ihrísk i basketbalové ihrisko
Bratislavská Petržalka obnovila niekoľko detských ihrísk a basketbalové ihrisko. Podarilo sa jej to zapojením sa do vlaňajších projektov, ktoré boli financované z rozpočtu mestskej časti i dotáciami Bratislavského samosprávneho kraja (BSK). TASR o tom informovala hovorkyňa Petržalky Mária Halašková.
viac
24.04.2020
Zazmluvnené projekty mesto zrealizuje napriek koronakríze
Mestské zastupiteľstvo vo Fiľakove schválilo návrh, na základe ktorého bude samospráva pokračovať v projektoch, na ktoré už má zazmluvnené finančné prostriedky.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %