Streda 19.01.2022
Dnes má meniny 
Drahomíra, Mário
°C
22.12.2021 01:30

Obyvatelia KSK vybrali šesť športových projektov, ktoré zafinancuje kraj


Ilustračná snímka.


Pilotný ročník participatívneho rozpočtu Košického samosprávneho kraja pozná víťazné projekty. V budúcom roku sa bude realizovať spolu šesť projektov športovej infraštruktúry, ktoré hlasovaním vybrali obyvatelia kraja. Informoval o tom Úrad KSK.


Hlasovanie sa konalo od 6. do 20. decembra online formou, pričom jeden hlasujúci odovzdal hlas až trom z celkovo desiatich projektov. Peniaze z rozpočtu kraja poputujú tým žiadateľom, ktorých projekty získali najvyšší počet hlasov. Do hlasovania sa zapojilo viac ako 6000 obyvateľov, kraj na tento účel prerozdelí takmer 100 000 eur.

Najväčšiu podporu získal projekt Športového klubu Zemplín Michalovce – oddielu Judo na modernizáciu posilňovne pre džudistov, kde budú športovci trénovať s novým zariadením. Futbalový klub Spišská Nová Ves uspel s projektom Tráva namiesto starej škvary, v rámci ktorého v areáli futbalového štadióna vzniknú ďalšie tréningové plochy. V košickej Aréne Sršňov v niektorých šatniach pribudne nová vzduchotechnika. Rožňavčania uspeli s projektom Mesto v pohybe, ktorý je zameraný na rekonštrukciu športového areálu kúpaliska a dopravného ihriska. Obnovou prejde minigolfové ihrisko a tenisový kurt. K rekonštrukcii sociálnych zariadení dôjde v priestoroch výmenníkovej stanice na košickom Sídlisku KVP, kde sídli klub Koryo taekwondo Slávia UPJŠ Košice. "Westernové jazdenie na ďalekom východe" si budú môcť užiť nielen obyvatelia obce Ižkovce na Zemplíne. Predkladateľ Agro DiSCo, s. r. o., môže počítať s rekonštrukciou, modernizáciou a výstavbou nových dielov k jazdeckej aréne.

"Obyvatelia najlepšie vedia, čo ich obec alebo mesto potrebuje. Participatívny rozpočet sme spustili prvýkrát v histórii kraja práve s cieľom podporiť požiadavky samotných obyvateľov," uviedol predseda KSK Rastislav Trnka.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
02.10.2021
KSK spúšťa participatívny rozpočet, o projektoch rozhodne hlasovaním verejnosť
Košický samosprávny kraj (KSK) vyhlasuje výzvu na predkladanie návrhov o verejnoprospešných projektoch, ktoré sa zrealizujú v rámci participatívnej časti krajského rozpočtu. Občania tak budú môcť po prvýkrát v histórii kraja rozhodovať, kam pôjdu verejné peniaze.
viac
06.12.2021
Verejnosť môže hlasovať za športové projekty
Verejnosť môže od pondelka prvýkrát hlasovať za projekty, na ktoré pôjdu financie v rámci tzv. participatívneho rozpočtu Košického samosprávneho kraja (KSK).
viac
22.12.2021
Banskobystričania rozhodli, že mesto zveľadí Urpínske serpentíny i parčík Sissi
O sumu 40 000 eur z participatívneho rozpočtu mesta Banská Bystrica sa podelia projekty Urpínske serpentíny III., 100 nových stromov pre Banskú Bystricu, Radvanská záhrada a Revitalizácia parčíka cisárovnej Sissi.
viac
18.01.2022
Z participatívneho rozpočtu TTSK dostane podporu 54 projektov
V treťom ročníku participatívneho rozpočtu trnavskej župy, obyvateľky a obyvatelia v online hlasovaní, rozhodli o podpore 54 občianskych a komunitných projektov. Spolu bude rozdelených celkovo 250-tisíc eur, pričom nápady budú realizované už v tomto roku.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.63 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.59 %