Streda 27.09.2023
Dnes má meniny 
Cyprián
°C
21.08.2023 11:40

Obec obnovuje školskú jedáleň, investícia je vyše 160 000 eur


Ilustračná snímka.


Obec Kriváň v Detvianskom okrese v súčasnosti kompletne obnovuje školskú jedáleň s kuchyňou svojej základnej školy. Priestor z hygienických dôvodov nanovo rekonštruujú. Povedal to starosta Imrich Paľko s tým, že celková investícia je vyše 160 000 eur.


Ako ďalej uviedol, stavebné práce zahŕňajú novú kanalizáciu, elektrinu, kúrenie, obklady i podlahy. Pribudnúť má aj nové zariadenie. Práce sú podľa jeho slov počas celých letných prázdnin, stihnúť by ich chceli do začiatku školského roka. "Ak sa to však nepodarí, prvé dva týždne budú mať žiaci suchú stravu. Nemal by to byť žiadny veľký problém," objasnil starosta. Dôvodom je podlaha, ktorú keď vylejú, potrebuje určitý čas a zrieť. Informoval, že investíciu hradí obec zo svojho rozpočtu.

V Kriváni je tiež v pláne obnova a modernizácia kultúrneho strediska. Rekonštrukciou priestorov kinosály chcú vytvoriť vhodné podmienky pre účinkujúcich a návštevníkov spoločenských podujatí v Kriváni. Na projekt získala samospráva sumu 180 000 z eurofondov.

Starosta poznamenal, že pre zvýšenie cien energií prišli samospráve vyššie faktúry za minulý rok. "V novom roku sa nám však podarilo uzavrieť s plynármi novú zmluvu. Samozrejme, že už nie je taká, ako bola predtým," spomenul s tým, že ceny sú desaťnásobné. Pre príspevok 200 eur na dieťa, ktoré presadila v minulosti vláda, prišla obec podľa Paľka tento rok o 140 00 eur. "Vlani to bolo o 40 000 a sú to čísla, ktoré nie sú nahraditeľné. Miestne dane za pozemky sme síce zvýšili, nie je to však dostatok na to, aby nám to nahradilo," ukončil.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.09.2019
Školy sa pripravovali na zvýšený počet stravníkov
V tomto školskom roku by malo do prvých ročníkov košických základných škôl nastúpiť viac žiakov ako vlani, kedy evidovali 1995 prvákov. TASR o tom informoval hovorca mesta Košice Vladimír Fabian.
viac
18.05.2020
Výstavba jedálne na ZŠ na Ulici J. Bottu by mala trvať štrnásť mesiacov
Viac ako rok po tom, ako žiaci základnej školy (ZŠ) na Ulici Jána Bottu v Trnave prišli o možnosť stravovania, začína mesto v areáli školy s výstavbou novej jedálne s kuchyňou.
viac
30.07.2021
V novom školskom roku po nových chodníkoch
V areáli Základnej školy s materskou školou Hradná v Liptovskom Hrádku v týchto dňoch realizujú stavebné úpravy štyroch chodníkov pri vstupoch do školy.
viac
19.04.2022
Mesto odovzdalo do užívania nové odborné učebne
Tri základné školy vo Fiľakove dostali nové učebne a zariadenie, ktoré im umožnia skvalitniť odborné a inkluzívne vzdelávanie žiakov. Učebne zamerané na manuálne zručnosti i IT technológie odovzdalo mesto do užívania v stredu 13. apríla.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.93 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %