Sobota 08.08.2020
Dnes má meniny 
Oskar
°C
04.12.2019 11:50

Nové Mesto pomôže vianočným príspevkom takmer 200 obyvateľom


Ilustračná snímka, zdroj: danovecentrum.sk


Bratislavské Nové Mesto aj tento rok aspoň čiastočne spríjemní blížiace sa vianočné sviatky tým svojim obyvateľom, ktorí sa ocitli v hmotnej núdzi. Takmer dvom stovkám vyplatí mestská časť jednorazový vianočný príspevok.


Ten sa pohybuje od 30 do 70 eur, v závislosti od toho, či ide o jednotlivca alebo rodinu. Samospráva vo svojom rozpočte na to vyčlenila takmer 7200 eur. TASR o tom informoval novomestský hovorca Marek Tettinger.       

Finančnú výpomoc dostane 55 obyvateľov, ktorí poberajú dávku z úradu práce. Ide napríklad o 16 rodín s deťmi, ktoré vychováva buď osamelá matka, alebo rodičia či jeden z nich sú nezamestnaní, alebo majú nízky príjem. V ďalších 19 prípadoch ide o rodiny, ktoré majú zverené deti do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť rodičov. Poberateľom príspevku je tiež 14 občanov, z ktorých prevažná väčšina má problém sa zamestnať vzhľadom na vek, nepostačujúce vzdelanie či prax, ako aj šesť obyvateľov v dôchodkovom veku, ktorých nízky príjem je doplnený dávkou v hmotnej núdzi.       

"Najväčšiu skupinu tvorí 140 osamelých, nepracujúcich dôchodcov, ktorých dôchodok nepresahuje hranicu 400 eur," poznamenal Tettinger.       

Vianočné príspevky sa vyplácajú v súlade s platnými zásadami a schváleným rozpočtom mestskej časti, zároveň ich odobrila miestna sociálna komisia.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.04.2016
Pod Mostom SNP pribudlo 13 nových lavičiek
Bratislavčania sa môžu tešiť z trinástich nových lavičiek viedenského typu, ktoré Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy osadil pri Dunaji pod Mostom SNP a pri vstupe na UFO.
viac
27.12.2018
Bratislavské Nové Mesto bude mať svoju prvú wifi zónu
Zóna s bezplatným pripojením na internet by mala vzniknúť v parku na Račianskom mýte. Mestská časť totiž v rámci projektu Európskej komisie WiFi4EU získala dotáciu 15.000 eur.
viac
04.10.2019
Nové Mesto poskytne aj tento rok jednorazový vianočný príspevok
Bratislavské Nové Mesto poskytne tento rok už osemnástykrát vianočný príspevok. Jednorazová finančná výpomoc je určená obyvateľom v zlej sociálnej situácii. O príspevok je možné požiadať do konca októbra. Informuje o tom mestská časť na svojej webovej stránke.
viac
20.05.2020
Nové Mesto pripravuje veľkú zmenu rozpočtu pre pandémiu COVID-19
Bratislavské Nové Mesto sa, podobne ako ďalšie bratislavské mestské časti či iné samosprávy, pripravuje na veľkú zmenu rozpočtu v súvislosti s dosahmi pandémie nového koronavírusu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.99 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.71 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.30 %