Streda 24.07.2024
Dnes má meniny 
Vladimír
°C
24.06.2023 03:05

Nominovať učiteľov na Cenu Dionýza Ilkoviča je možné do 13. septembra


Zdroj: Nadácia Dionýza Ilkoviča


Do 13. septembra je možné nominovať učiteľov na Cenu Dionýza Ilkoviča. Nadácia Dionýza Ilkoviča vyhlásila siedmy ročník ocenenia, pričom takýmto spôsobom každoročne oceňuje pedagógov aj nepedagogických pracovníkov, ktorí sa v rámci mimoškolskej činnosti venujú mladým ľuďom a rozvíjajú ich talent.


       "Na Slovensku je práca kvalitných pedagógov dlhodobo podceňovaná a nedostáva sa im zaslúženého uznania. Práve preto Nadácia Dionýza Ilkoviča každoročne zviditeľňuje, verejne oceňuje a aj odmeňuje tých najlepších prírodovedných učiteľov, ktorí sa deťom venujú počas mimoškolskej činnosti, v čase, kedy by vlastne vôbec nemuseli," vysvetlil Martin Plesch, odborný garant ocenenia a predseda poroty, ktorá nominácie hodnotí. Pedagógov či nepedagogických pracovníkov môže nominovať ktokoľvek. O cenu sa môžu uchádzať jednotlivci, ktorí aktívne podporujú žiakov základných a stredných škôl v rámci mimoškolskej činnosti, a to v predmetoch matematika, fyzika, chémia, informatika a biológia.         

Slávnostný galavečer, na ktorom vyhlásia víťazov a udelia Cenu Dionýza Ilkoviča, sa uskutoční začiatkom novembra.         

Minulý rok bolo na Cenu Dionýza Ilkoviča nominovaných 43 mentorov z celého Slovenska. Odborná porota spomedzi nich vybrala tri finalistky. Finalistkami šiesteho ročníka sa stali učiteľky chémie Gabriela Podracká z Košíc a Ľubomíra Krajčová z Hlohovca. Absolútnou víťazkou sa stala Mariana Straková z Gymnázia Vojtecha Michalíka v Seredi.         

Mentorov možno nominovať cez formulár na webe www.nadaciadi.sk. Finalistov spomedzi nominovaných z celého Slovenska následne vyberá odborná porota.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.02.2020
Inšpiratívnych učiteľov je možné nominovať na ocenenie Učiteľ Slovenska
Inšpiratívnych pedagógov je možné nominovať do 6. apríla na ocenenie Učiteľ Slovenska. Počas prvých dvoch ročníkov bolo na cenu Učiteľ Slovenska nominovaných vyše 630 pedagógov, z toho 170 sa rozhodlo do projektu zapojiť, uvádza sa na webe ocenenia.
viac
25.09.2020
Unikátne stroje Leonarda da Vinci si môže verejnosť pozrieť v lučeneckej Synagóg
Viac ako 40 replík strojov, náčrtov a diel geniálneho umelca prináša výstava Stroje Leonarda da Vinci, ktorá je od nedele 20. septembra verejnosti prístupná v lučeneckej Synagóge.
viac
22.02.2022
Petržalka aj tento rok hľadá svojho nezabudnuteľného učiteľa
Bratislavská Petržalka hľadá opäť Učiteľa, na ktorého sa nezabúda. Ide o špeciálnu kategóriu v rámci každoročných oceňovaní najlepších pedagógov materských a základných škôl v pôsobnosti mestskej časti.
viac
22.09.2022
Výnimočných pedagógov možno aj tento rok nominovať na cenu Učiteľ Slovenska
Výnimočných pedagógov možno po piaty raz nominovať na cenu Učiteľ Slovenska. Nominácie je možné zasielať na webe ucitelslovenska.sk do 6. novembra. Informoval o tom Komenského inštitút Centra environmentálnej a etickej výchovy (CEEV) Živica, ktorý ocenenie zastrešuje.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %