Nedeľa 26.05.2024
Dnes má meniny 
Dušan
°C
11.04.2022 11:40

Nitra dotáciami podporí vzdelávanie mladých ľudí


Ilustračná snímka: (tasr).


Nitrianska radnica zverejnila výzvu, v rámci ktorej môžu organizácie v meste získať dotácie na formálne i neformálne vzdelávanie mládeže. Ako informoval magistrát, žiadosti je nutné poslať do 30. apríla.


Podporia projekty, ktoré sú zamerané na aktívnu prácu s mladými ľuďmi. „Ide napríklad o prevenciu šikany, drogových a iných závislostí či o prácu so znevýhodnenými skupinami mladých ľudí. Podporu môže získať aj vzdelávanie formou voľnočasových aktivít či postupy zamerané na zmenu tradičnej školy na modernú,“ informoval magistrát.

Mesto v dotačnej schéme myslelo aj na aktuálne problémy mladých ľudí. Je preto pripravené podporiť aktivity zamerané na zlepšenie duševného zdravia a zvládnutia izolácie mládeže počas pandémie a tiež zámery v oblasti výchovy a vzdelávania, ktoré sú spojené s konfliktom na Ukrajine a utečeneckou krízou.

Ako pripomenul mestský úrad, projekty sa budú posudzovať prostredníctvom online formulára. Každý bude členmi komisie hodnotený podľa piatich hodnotiacich kritérií, najviac môže získať 50 bodov. „O pridelení dotácie konkrétnym žiadateľom rozhoduje Mestské zastupiteľstvo v Nitre,“ pripomenul magistrát.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.04.2019
Za 3 mesiace 27 podujatí a 196 návštev v KONEKTe pre mladých
Projekt Záruky pre mladých vo zvolenskom regióne sa blíži do svojej záverečnej časti. Zvolen je prvé a jediné mesto na Slovensku, ktoré skutočne naplnilo európsky projekt Záruk.
viac
13.07.2020
Európska iniciatíva „Podpora zamestnanosti mladých ľudí“
Európska komisia minulý týždeň prijala opatrenia na rozvoj potenciálu a podporu zamestnanosti mladých ľudí.
viac
09.02.2022
Športové kluby sa môžu do konca mesiaca uchádzať o mestské dotácie
Športové kluby v Nitre sa môžu do 28. februára uchádzať o dotáciu z rozpočtu mesta. Podporu na svoju činnosť môžu získať v dotačných schémach pre strategické a pre ostatné športy.
viac
09.04.2022
Nitra podporí dotáciami vzdelávanie mladých ľudí
Nitrianska radnica zverejnila výzvu, v rámci ktorej môžu organizácie v meste získať dotácie na formálne i neformálne vzdelávanie mládeže. Ako informoval magistrát, žiadosti je nutné poslať do 30. apríla.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %