Utorok 04.08.2020
Dnes má meniny 
Dominika, Dominik
°C
15.11.2019 12:10

Na Luníku IX čistia čiernu skládku, množstvo odpadu odhadujú na 740 ton


Ilustračná snímka, zdroj: košice.dnes


S čistením čiernej skládky v košickej mestskej časti Luník IX začala vo štvrtok spoločnosť Kosit. Odhaduje, že na Hrebendovej ulici na základe objednávky mesta odstráni približne 740 ton odpadu.


Už predbežné obhliadky miesta pracovníkmi mesta a uvedenej spoločnosti podľa neho ukázali, že samotné vypratávanie nebude jednoduché - nielen pre náročnosť terénu, ale aj pre množstvo nahromadeného odpadu. TASR o tom za firmu informoval Jozef Verbovský.       

„Mrzí nás, že vzhľadom na vysoké znehodnotenie komunálneho odpadu tejto čiernej skládky musíme po dohode s magistrátom mesta Košice pristúpiť k jeho uskladneniu na skládke Veľké Ozorovce. Takýto odpad totiž nemá také potrebné vlastnosti, ktoré sú nevyhnutné k jeho energetickému zhodnoteniu, teda na výrobu tepla a elektrickej energie domácnostiam,“ povedal riaditeľ divízie služieb spoločnosti Michal Hrabovský.       

Práce na odstraňovaní čiernej skládky sú koordinované v súčinnosti so zástupcami mesta, mestskej časti a za účasti mestskej polície. Tá bude podľa Verbovského počas celého procesu čistenia dohliadať na vytvorenie bezpečného prostredia pre prácu mechanizmov a zamestnancov spoločnosti.       

Čistenie čiernej skládky je naplánované do 13. decembra.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
29.07.2016
Mesto Nitra žiada o dotáciu na likvidáciu čiernych skládok v mestských častiach
Mesto Nitra podalo v polovici júla tohto roka žiadosť na Environmentálny fond o poskytnutie dotácie na likvidáciu čiernych skládok. Ak bude mesto úspešné, môže v rámci projektu Sanácia nelegálnych skládok odpadu v meste Nitra získať z Recyklačného fondu subvenciu vo výške 58 132 eur.
viac
24.11.2017
Čiernu skládku odpadu pri vodnom toku Biela sa podarilo odstrániť
Nelegálnu skládku pri vodnom toku Biela v Spišskej Belej, ktorú mesto už dávnejšie evidovalo v blízkosti tzv. kamenného mosta, sa podarilo odstrániť.
viac
05.02.2019
Žiaci s ľahkým postihnutím v experimentálnom vzdelávaní na pol roka obstáli
Školákom na elokovanom pracovisku učilišťa na košickom Luníku IX odovzdal polročné vysvedčenia predseda Košického samosprávneho kraja (KSK) Rastislav Trnka.
viac
09.05.2020
Na odstraňovanie čiernych skládok v meste doplácajú všetci
V druhej polovici mesiaca apríl mesto Dubnica nad Váhom avizovalo mimoriadny bezplatný zber elektroodpadu a nebezpečného odpadu. V priebehu mája tak samospráva zabezpečí priamo zo sídlisk a mestských častí zber starých chladničiek, práčok, ale aj nepoužitých farieb, olejov či hnojív.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.03 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.72 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.25 %