Štvrtok 12.12.2019
Dnes má meniny 
Otília
°C
16.02.2019 06:05

Na Liptove sa lyžuje najvýhodnejšie


Ilustračná snímka


Podľa prieskumu nemeckého internetového obchodu shopalike.sk je najvýhodnejším lyžiarskym strediskom na Slovensku, kde za svoje peniaze dostanete najviac lyžiarskych kilometrov, stredisko Jasná (Chopok Sever a Chopok Juh).


Za kilometer tu zaplatíte 93 centov na deň. V TOP 10 sa umiestnilo aj druhé najväčšie liptovské lyžiarske stredisko SKI Park Malinô Brdo v Ružomberku.

To, že Slováci patria v Európe k jasným rekordérom v počte dovolenkových dní strávených na horách je medzičasom už známy fakt. Podľa Štatistického úradu Európskej Únie až 25 % voľnočasových ciest obyvateľov Slovenska smeruje do hôr, pričom celoeurópsky priemer je 13 %. Zimné športy ako lyžovanie, snowboarding či čoraz populárnejší skialpinizmus, patria v zime k najobľúbenejším na Slovensku. Kde na Slovensku sa však lyžovačka oplatí najviac? Prieskum Shopalike sa pozrel na celkom 92 slovenských lyžiarskych stredísk a ich údaje pre sezónu 2018/19 a pripravil zaujímavý prehľad. „Podľa nášho prieskumu, najvýhodnejším strediskom na Slovensku, kde za svoje peniaze dostanete najviac lyžiarskych kilometrov, je stredisko Jasná (Chopok Sever a Chopok Juh). Za kilometer tu zaplatíte 93 centov na deň,“ informovala online manažérka Shopalike Barbora Hrebíčková. Tieto informácie určite využijú pri svojom výbere dovolenkovej destinácie aj rodiny s deťmi, ktoré sa chystajú počas jarných prázdnin na lyžovačku.

„Skvelá správa pre stredisko Jasná. Veľmi často sa v prieskumoch nevychádza z porovnateľných zdrojových dát. Tento prieskum sa pozrel na cenu skipasu a celkový počet kilometrov zjazdoviek a som rád, že Jasná uspela. Naše stredisko poskytuje za vynaložené peniaze kvalitnú lyžovačku. Lyžiari u nás nájdu nielen výborne upravené lyžiarske trasy, z ktorých je väčšina technicky zasnežovaná, ale aj požičovne výstroja, lyžiarske školy, servisy, dostatok gastro prevádzok, bezplatné skibusy v spolupráci s OOCR REGION LIPTOV či iné doplnkové služby, ktoré k lyžovačke patria,“ povedal riaditeľ strediska Jasná Matej Hulej.

„Lyžovanie je významná súčasť komplexnej ponuky nášho regiónu. Preto sme radi, že najvýhodnejšie sa lyžuje práve u nás na Liptove. Okrem lyžovania v Jasnej sa do prvej desiatky dostalo stredisko Ski Park Malinô Brdo v Ružomberku, kde navyše lyžiari ušetria ešte aj vďaka našej Liptov Region Card, ktorú bezplatne získajú pri ubytovaní sa v regióne,"povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Autor: (ts-region Liptov)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.09.2016
S deťmi na kolesách po Liptove
Cyklistika je aj medzi deťmi obľúbený šport. Liptáci preto už druhý rok organizujú podujatie športovo-náučného charakteru „S deťmi na kolesách“.
viac
24.10.2016
Lyžiarov vyvezie na Chopok nová lanovka za 11,6 milióna eur
Najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku, Jasná Nízke Tatry, sa v týchto dňoch všemožne pripravuje na blížiacu sa zimnú lyžiarsku sezónu. Novinkou je nová 15-miestna lanovka na južnej strane Chopku za 11,6 milióna eur.
viac
03.01.2017
Bezplatná doprava s novinkami
Liptov aj v aktuálnej zimnej sezóne prevádzkuje bezplatné linky Ski & Aqua busov. Novinkami oproti minulej sezóne sú napríklad vyššia frekvencia liniek v hlavnej sezóne, zefektívnenie procesu operatívneho dopĺňania posilových spojov a aj nová linka CITY BUS.
viac
30.11.2018
Zima spojila Čechov a Slovákov
Tradičný štart zimnej sezóny na vrchole Chopka tentokrát nespojil len Liptákov a Horehroncov, ale aj Čechov a Slovákov. Pri príležitosti 100. výročia Československa otvorili na Chopku zimnú sezóny vskutku netradične.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.81 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.05 %