Sobota 09.12.2023
Dnes má meniny 
Izabela
°C
29.04.2023 07:45

Na konferencii budú hovoriť o podpore mestského rozvoja


Snímka zdroj: (Mesto Banská Bystrica).


V Banskej Bystrici budú hovoriť o otvorenom vládnutí na miestnej úrovni i o podpore mestského rozvoja. Informoval o tom Miroslav Strelec z kancelárie primátora Banskej Bystrice s tým, že konferenciu naplánovali na začiatok mája.


Ako dodal, v súčasnosti mestá čelia novým problémom. "Tie majú zásadný dosah na ich rozvoj a schopnosť ďalej napĺňať očakávania a potreby obyvateľov, ako aj rôznych organizácií," spresnil. Pripomenul, že udržateľný rozvoj územia sa pre zhoršujúce finančné výhľady, zvyšujúci sa tlak na flexibilitu a komplexný charakter výziev ďalej nedá zabezpečovať len vnútornými kapacitami samosprávy, bez širšej spolupráce s ďalšími aktérmi. "Vítané je získavanie špecifických zručností, postojov a skúseností pre riešenia komplexných výziev udržateľného mestského rozvoja," objasnil.

Súčasťou programu budú odborné vstupy a diskusie o možnostiach lepšej spolupráce, zdieľaní skúseností medzi mestami, ďalšími úrovňami verejnej správy a sektormi. "Budeme radi, ak sa na konferencii zúčastnia najmä predstavitelia miest a obcí na regionálnej a lokálnej úrovni. A taktiež odborníci, ktorí sa venujú mestskému rozvoju a participácii na národnej, krajskej a mestskej úrovni," podotkla koordinátorka pre participáciu a otvorené vládnutie Mestského úradu v Banskej Bystrici Soňa Kariková.

Konferencia s názvom Ako otvorene vládnuť na miestnej úrovni a podporovať mestský rozvoj bude 10. mája od 9.00 do 16.00 h. v priestoroch historickej radnice na Námestí SNP. Záujemcovia sa môžu na konferenciu registrovať. Aktuálne informácie sú podľa Strelca dostupné na webstránke mesta Banská Bystrica.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.11.2017
Odborníci o rozvoji vidieka
Bratislavský samosprávny kraj a Regionálna anténa Národnej siete rozvoja vidieka SR pre Bratislavský kraj zorganizovali v poradí tretiu Konferenciu rozvoja vidieka Bratislavského kraja 2017. Bola určená najmä pre prijímateľov z oblasti vidieka a konala sa 23. novembra v hoteli na Seneckých jazerách.
viac
23.11.2018
Na Luciu budú súbory Urpín a Radosť vymetať kúty mesta od zlých síl
Námestie SNP bude počas tohtoročných Banskobystrických Vianoc zdobiť tentoraz vianočný strom zo sídliska Fončorda, z Moskovskej ulice. Mesto ho plánuje inštalovať v utorok ráno (27. 11.), rozsvieti ho však, ako je už tradíciou, až na Mikuláša.
viac
22.03.2021
Z participatívneho rozpočtu mesto podporí projekty sumou 12 000 eur
Považskobystrická samospráva podporí v rámci participatívneho komunitného rozpočtu Mesto si ty! zaujímavé projekty celkovou sumou 12 000 eur.
viac
20.05.2021
Záujem o otvorené vládnutie a veci verejné medzi občanmi rastie
Mesto Banská Bystrica sa ešte v minulom roku zapojilo do programu Partnerstva pre otvorené vládnutie (Open Government Partnership Local, tzv. OGP Local 2020) spolu s organizáciami – Interaktívnou školou urbanizmu a územného plánovania a organizáciou Dialogue Centre.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.95 %