Nedeľa 29.03.2020
Dnes má meniny 
Miroslav
°C
23.12.2019 05:05

Mestskú knižnicu presťahovali do nových priestorov v centre mesta


Ilustračná snímka: dobrenoviny.sk


Mestskú knižnicu v Novej Bani nájdu tunajší čitatelia v nových priestoroch. V uplynulých dňoch ju totiž presťahovali a opätovne otvorili pre verejnosť v priestoroch podnikateľského centra v strede mesta.


Ako informuje samospráva na svojej internetovej stránke, presťahovanie knižnice je spojené aj s niekoľkými novinkami. Knižnica má vďaka novému výťahu zabezpečený bezbariérový prístup, nachádza sa tu oddelenie pre dospelých, časť je vyčlenená pre najmenších čitateľov a vznikla tu aj čitáreň. Tá je situovaná tak, aby poskytovala výhľad na okolité hory a rozhľadňu Háj.       

V knižnici pribudlo nové vybavenie a tiež knihy. Mesto totiž tento rok získalo 4000 eur na doplnenie interiérového vybavenia knižnice z Fondu na podporu umenia a na akvizíciu knižného fondu 2500 eur.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.02.2018
Miestne páry oslávia Národný týždeň manželstva
Povzbudiť manželské páry a zároveň poukázať na význam manželstva chcú prostredníctvom Národného týždňa manželstva aj v Novej Bani. V týždni od 11. do 18. februára je pre tunajšie páry pripravených niekoľko podujatí.
viac
04.10.2018
Kraj prispeje knižniciam na nákup nových kníh
Prešovský samosprávny kraj prispeje knižniciam vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti na nákup nových kníh. Zo svojho rozpočtu vyčlenil na tento účel 150 tisíc eur. Účelovou dotáciou chce krajská samospráva podporiť zvyšovanie čitateľskej gramotnosti a kultúru čítania najmä u detí a mladých ľudí.
viac
24.01.2019
Na dotáciách v oblasti kultúry a športu prerozdelí mesto 59-tis. eur
Mesto Nová Baňa prerozdelí tento rok na dotáciách v oblasti kultúry a športu celkom 59.000 eur. V oblasti kultúry podporí desiatich žiadateľov a v oblasti športu celkom 17 žiadateľov.
viac
11.11.2019
Samospráva už má v rukách štúdiu športovo-rekreačného areálu
Novobanská samospráva už má v rukách štúdiu plánovaného športovo-rekreačného areálu s plavárňou, na vykurovanie ktorého by mesto chcelo používať odpadové teplo z tunajšieho závodu na výrobu kamennej minerálnej vlny.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.86 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.05 %