Piatok 01.12.2023
Dnes má meniny 
Edmund
°C
02.09.2016 11:59

Mestská polícia v Partizánskom bude pomáhať obyvateľom pri kúpe áut


Ilustračná snímka: (int).


Pomáhať obyvateľom pri kúpe motorových vozidiel, prostredníctvom vyhľadania údajov o ich majiteľoch, bude Mestská polícia (MsP) v Partizánskom. Jej príslušníci môžu potenciálnych kupcov takto upozorniť, že automobil nie je na polícii prihlásený a kupovať by ho nemali.


"Situácia sa na Slovensku v poslednej dobe vyvíja tak, že je problém s prepismi motorových vozidiel, ktoré predávajú občania občanovi. V Partizánskom, ktoré nie je výnimkou, máme problém, že menšina predáva motorové vozidlá, ktoré kúpi, neprihlási evidenčne na seba a tretia osoba, ktorú oni poveria, potom tieto predáva ďalej," objasnil zástupca náčelníka MsP Partizánske Drahomír Hrkal. Ľudia, ktorí vozidlá kúpia, tak podľa neho majú problém potom s ich prihlasovaním, odhlasovaním, musia kontaktovať pôvodného majiteľa, hľadať ho, naháňať ho, aby si vedeli formálne zabezpečiť prevod auta na svoju osobu ako majetok.      

MsP sa podľa Hrkala s týmto problémom nestretáva do veľkej miery, aj keď sa na ňu niektorí z obyvateľov občas obrátia, ale skôr z nevedomosti. "Mestská polícia nemá evidenciu motorových vozidiel, to je parketa policajného zboru," podotkol.      

S problémom pri prepisoch áut na nových majiteľov sa stretáva aj štátna polícia, ako odznelo na rokovaní mestského zastupiteľstva 30. augusta, Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Partizánskom už zaregistrovalo trestné oznámenia a oznámenia má prijaté aj v rovine priestupkov či cez prokuratúru.      

Mestská polícia, ako priblížil primátor Partizánskeho Jozef Božik, bude poskytovať poradenskú a informačnú službu v tom kontexte, že ak občan bude mať záujem zakúpiť motorové vozidlo na území mesta Partizánske a bude mať obavy, že bude mať problémy s jeho zapísaním a jeho prihlásením, tak na Mestskej polícii si bude môcť zistiť, kto toto motorové vozidlo reálne predáva, či je to skutočný majiteľ alebo je to nastrčená osoba. Zároveň upozornil, že mestskí policajti nebudú poskytovať osobné údaje, len upozornia občana na to, že s vozidlom nie je niečo v poriadku. "Toto je problém, ktorý trápi nielen Partizánske, ale viac miest Slovenskej republiky a my začíname práve touto aktivitou preto, lebo chceme podobne, ako je heslo štátnej polície, pomáhať a chrániť," podčiarkol.      

Partizánske je podľa primátora prvým mestom na Slovensku, ktoré bude poskytovať tento typ poradenskej služby, pričom si nemyslí, že by to malo odradiť ľudí od kúpy auta v meste. "Práve naopak, myslím si, že to pomôže k tomu, aby ľudia, ktorí sa rozhodnú kúpiť motorové vozidlo, sa nemuseli obávať, že budú mať kvôli tomu prieťahy," dodal.       

Ako ozrejmil Hrkal, verejnosť sa na MsP Partizánske môže obrátiť viacerými spôsobmi, telefonicky, mailom, osobne či prostredníctvom sociálnej siete. "My už ostatné zariadime a poskytneme im relevantné informácie, aby sa mohli sami rozhodnúť, či takéto auto kúpia alebo nie," dodal.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.10.2017
Obyvatelia Tatier budú môcť opäť darovať obnosené šatstvo a nepotrebný textil
Mestskí policajti vo Vysokých Tatrách po roku opäť organizujú zbierku obnoseného šatstva a nepotrebného textilu pre charitu. Zástupca náčelníka tamojšej Mestskej polície (MsP) Jozef Štefaňák informoval, že jedným z cieľov zbierky je zamedziť vyberaniu kontajnerov, po ktorom ostáva neporiadok.
viac
05.06.2020
Mestská polícia v Poprade testuje telové kamery
Mestská polícia (MsP) v Poprade ako jedna z prvých na Slovensku začala používať telové kamery, ktoré sú určené na zaznamenanie činnosti a zákroku policajtov. Informoval o tom na brífingu náčelník MsP Poprad Marián Gardoš.
viac
10.04.2021
Mestská polícia v Humennom slávi 30. výročie svojho vzniku
Mestská polícia (MsP) v Humennom si v týchto dňoch pripomína 30. výročie svojho vzniku. Ako po ocenení jej služobne najstarších členov primátorom mesta uviedol v piatok pre TASR jeden z nich, na práci mestského policajta je najkrajšia, no zároveň i najťažšia práca s ľuďmi.
viac
29.12.2022
Mestská polícia začne od nového roka používať platobné terminály
Mestská polícia (MsP) v Banskej Bystrici spúšťa od 1. januára budúceho roka pilotnú prevádzku používania platobných terminálov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.98 %