Nedeľa 28.05.2023
Dnes má meniny 
Viliam
°C
20.03.2023 01:30

Mesto zvýšilo ceny za nájom pozemkov či nebytových priestorov


Ilustračná snímka: (tasr).


Mesto Lučenec zvýšilo ceny za nájom pozemkov, poľnohospodárskej pôdy, nebytových priestorov či reklamných stavieb. Zvýšenie schválili poslanci mesta na marcovom zasadnutí mestského zastupiteľstva.


Samospráva prijala zvýšenie cien za prenájom pozemkov, nebytových priestorov a pozemkov na poľnohospodársku výrobu a záhradkárske využitie o 50 percent. V prípade nájmu pri umiestnení reklamných stavieb a pri využití stĺpov verejného osvetlenia došlo k nárastu o 100 percent.

"Mesto pristúpilo k zvýšeniu nájmu z dôvodu nárastu inflácie, cien energií, zvyšovania výdavkov z titulu legislatívnych zmien štátu a potreby zvýšenia príjmov mesta," priblížila hovorkyňa mesta Michaela Baboľová. Ako dodala, ak všetci nájomcovia podpíšu dodatky so zvýšeným nájomným, do mestského rozpočtu by malo zvýšenie priniesť približne 180 000 eur.

Za zvýšenie nájmov hlasovalo 12 mestských poslancov, šesť bolo proti a dvaja sa zdržali. Poslancom mesta boli predložené aj listy od viacerých spoločností, pôsobiacich v Lučenci, tie zvýšenie nájmu o 50 či 100 percent označili za likvidačné. Za opodstatnené považujú nárast cien o 10 až 15 percent a avizovali, že nájomné zmluvy s mestom budú možno musieť pre zvýšené náklady ukončiť.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
01.06.2019
Zámer obnovy Esterházyho paláca dostal zelenú, mesto prenájme pozemky
Zámer rekonštrukcie schátraného Esterházyho paláca na Kapitulskej ulici v historickom centre Bratislavy dostal vo štvrtok zelenú.
viac
13.12.2021
Nové Mesto hľadá vhodné priestory či pozemky pre novú škôlku
Bratislavské Nové Mesto hľadá nové priestory či pozemky pre novú materskú školu. Najpálčivejší problém s kapacitami má mestská časť najmä na Kramároch a Kolibe, kde má v súčasnosti zriadené tri škôlky.
viac
23.03.2022
Pri správe štátnych pozemkov je potrebné konať transparentne, vo verejnom záujme
Zmluvy na predaj či prenájom pozemkov boli v Slovenskom pozemkovom fonde (SPF) pripravované nedôsledne a nesystematicky. Kým niektoré boli podpísané do dvoch mesiacov od podania žiadosti, iné až o sedem rokov, čo naznačuje možnosti korupčného správania.
viac
17.02.2023
Nájom v mestských bytoch sa nezvýši, návrh nemal dostatočnú podporu v MsZ
Nájom v mestských bytoch v Poprade sa zvyšovať nebude. Na štvrtkovom zasadnutí mestského zastupiteľstva (MsZ) o tom rozhodli poslanci, v pléne sa nenašla trojpätinová väčšina, ktorá by návrh mesta na zvýšenie podporila.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.96 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.81 %