Utorok 19.11.2019
Dnes má meniny 
Alžbeta
°C
24.09.2019 11:45

Mesto zrekonštruovalo mestský kúpeľ za vyše 160-tis. eur


Snímka zdroj: nitraden.sk


Nitrianska radnica plánuje otvoriť zrekonštruovaný mestský kúpeľ 8. októbra. Firma, ktorá kúpeľ opravuje, má podľa zmluvy ukončiť rekonštrukciu do konca septembra, následne bude potrebné vykonať technologické operácie pred samotným otvorením.


Bude potrebné odobrať vzorky pre hygienikov a získať súhlas od hygieny na prevádzku kúpeľa, skonštatoval Miloš Dovičovič zo spoločnosti Službyt.       

Mestský kúpeľ bol pre havarijný stav bazénov a ďalšej infraštruktúry zatvorený od 17. júna. Tri mesiace pred jeho uzavretím prasklo vypúšťacie potrubie, voda z bazéna cez trhlinu unikala do technickej miestnosti. Na rekonštrukciu vyčlenilo mesto 200-tis. eur. „Práce sme napokon vysúťažili za 161.726 eur. Predmetom zákazky bola realizácia stavebných prác na rekonštrukcii plaveckého a detského bazéna,“ uviedol hovorca mesta Nitra Tomáš Holúbek.       

V plaveckom bazéne sa zrealizovali búracie práce a montáž potrubia, sacieho a výtlačného systému. Urobilo sa fóliovanie bazéna vrátane prelivových žľabov. Na detskom bazéne sa v rámci rekonštrukcie namontoval výtlačný systém a urobilo sa fóliovanie.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
29.03.2016
Mesto Nitra zrekonštruuje budovy za milióny eur. Vezme si na to úver
Nitrianska radnica si vezme úver, z ktorého chce zrekonštruovať budovy Základnej školy (ZŠ) Tulipánová, ZŠ Kniežaťa Pribinu, Materskú školu Belopotockého a objekt, v ktorom sídli mestská polícia.
viac
26.05.2016
Slávnostné otvorenie NKP Juhovýchodný bastión Holíčskeho zámku
Slávnostné otvorenie Juhovýchodného bastiónového opevnenia, ktorého rekonštrukcia bola podporená z projektu Chránime kultúrne dedičstvo pre budúce generácie a z prostriedkov Finančného mechanizmu EHP a spolufinancovaná zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.
viac
27.10.2016
Mesto hľadá spôsoby a financie, ako zlepšiť starostlivosť o zeleň
Výdavky na údržbu zelene v Nitre by sa mali zvýšiť. Myslí si to viceprimátor Ján Vančo, podľa ktorého radnica vynakladá na tento účel príliš málo. Podľa jeho slov patria výdavky na zeleň v Nitre v porovnaní s ostatnými krajskými mestami k najnižším.
viac
05.01.2018
V Krupine chcú odovzdať obnovený Dom služieb aj mestský úrad
Prioritou vedenia mesta Krupina v tomto roku je obnova budov, miestnych komunikácii a tiež revitalizácia športovísk. K najväčším investíciám patrí rekonštrukcia Domu služieb, s ktorou sa začalo už vlani v lete.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.91 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.75 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.35 %