Piatok 03.12.2021
Dnes má meniny 
Oldrich
°C
30.09.2021 08:53

Mesto zavádza kartu výhod pre obyvateľov bez podlžností


Snímka: archiv


Mesto Medzilaborce zavádza od budúceho roka kartu výhod pre obyvateľov. Umožní im získať zľavu na vstupnom pri mestských aktivitách a do niektorých mestských zariadení.


Získa ju každý, kto voči mestu nemá dlžoby na poplatkoch. Všeobecne záväzné nariadenie (VZN) definujúce podmienky jej vydávania prijali mestskí poslanci na svojom utorkovom (28. 9.) zasadnutí.       

"Kartu výhod doručíme každému spolu s výmerom za komunálny odpad a daň z nehnuteľností. Každý občan, ktorý k 31. decembru nedlhuje mestu, na budúci rok dostane kartu výhod na rok 2022," ozrejmil pre TASR primátor mesta Vladislav Višňovský s tým, že obyvatelia si kartu nemusia žiadať, mesto ju bude distribuovať automaticky.       

Ako vyplýva z nového VZN, karta obyvateľa oprávňuje jeho držiteľa na získanie zľavy z ceny vstupného na návštevu miniskanzenu, návštevu vojenského múzea, na futbalové stretnutia, Májové dni, Dni mesta a na Festival kultúry a športu.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
05.12.2016
Mestu Bratislava prišlo 96 pripomienok k parkovacej politike
Hlavné mesto dostalo 96 pripomienok občanov k navrhovanej jednotnej parkovacej politike. Zaoberala sa nimi mestská dopravná komisia a na základe nich upravila pôvodný návrh všeobecne záväzného nariadenia (VZN) k parkovaniu.
viac
15.12.2018
Obyvateľom okolitých obcí hrozí zdraženie pohrebov o 500 eur
Mestskí poslanci v Myjave schválili návrh všeobecne záväzného nariadenia, ktoré mení poplatky za zabezpečenie a organizáciu pohrebného obradu a prenájom miestnosti a priestorov súvisiacich s obradom.
viac
08.11.2019
Poslanci MsZ v Senici schválili poplatok za rozvoj
Poslanci Mestského zastupiteľstva v Senici schválili Všeobecne záväzné nariadenie o miestnom poplatku za rozvoj. Poplatok za rozvoj umožňuje mestám a obciam na základe zákona získavať príjmy od investorov a developerov.
viac
13.10.2020
Poskytovanie dotácií z rozpočtu má od 15. októbra nové pravidlá
Na poslednom zasadnutí mestského zastupiteľstva (MsZ) poslanci schválili nový návrh všeobecne záväzného nariadenia (VZN) o poskytovaní dotácií z rozpočtu mesta Banská Bystrica, ktoré má nadobudnúť účinnosť 15. októbra.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.68 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.59 %