Štvrtok 30.11.2023
Dnes má meniny 
Ondrej, Andrej
°C
24.01.2023 12:35

Mesto má ambíciu znížiť počet dopravných značiek


Ilustračná snímka.


Samospráva Prievidze má ambíciu znížiť počet dopravných značiek na území mesta. Odstrániť chce tie, ktoré sú nepotrebné, duplicitné či nadbytočné. S iniciatívou prišiel prvý zástupca primátorky Michal Dobiaš, o pomoc prosí i obyvateľov. Informoval o tom na sociálnej sieti.


"Naše mesto je preplnené zbytočnými dopravnými značkami. Keď to trochu preženiem, máme ich viac ako obyvateľov v meste. Často ide o duplicitné značenia alebo značenia, ktoré si vzájomne odporujú. Tieto značky vytvárajú vizuálny smog a špatia verejný priestor," načrtol Dobiaš.

Pripomenul, že mesto má povinnosť do troch rokov vymeniť všetky dopravné značky z dôvodu zmeny príslušnej vyhlášky. Dobiaš preto prišiel s novou iniciatívou na redukciu nepotrebných, duplicitných i nadbytočných dopravných značiek. Niekde ich je podľa neho prehnane veľa a niekde zas paradoxne chýbajú. "Ak obyvatelia poznajú miesta, kde sú podľa ich názoru zbytočné alebo duplicitné, alebo sa dajú osadiť na jestvujúci stĺp verejného osvetlenia namiesto samostatného stĺpika, môžu poslať podnet aj s fotkou a popisom na emailovú adresu zastupcaprimatora@prievidza.sk," priblížil Dobiaš.

Všetky podnety obyvateľov, ako aj značky, ktoré bude mesto chcieť odstrániť, budú podľa neho predmetom posúdenia odbornými zamestnancami mesta, okresným dopravným inšpektorátom a v prípade potreby aj okresným úradom. "Najlepšia dopravná značka je taká, ktorá je viditeľná, zrozumiteľná a jasná. A hlavne, nech ich nie je veľa. Aj toto pomôže k tomu, aby naše mesto bolo krajšie," dodal viceprimátor.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.05.2016
120. výročie príchodu prvého vlaku
Nostalgické jazdy parným vlakom do Veľkých Bielic a späť budú hlavným lákadlom osláv 120. výročia od príchodu prvého vlaku na hornú Nitru, ktoré sa konajú v sobotu 14. mája 2016.
viac
25.09.2020
Iniciatíva Klíma ťa potrebuje spúšťa klimatickú petíciu
Iniciatíva Klíma ťa potrebuje spúšťa petíciu "Za klímu, za budúcnosť". Cieľom je, aby slovenská vláda upriamila viac pozornosti na riešenie klimatickej zmeny.
viac
14.02.2023
V meste začali s odstraňovaním nepotrebných dopravných značiek
Samospráva Prievidze odstránila v uplynulých dňoch prvých 50 nepotrebných dopravných značiek, ktoré stratili svoju funkciu. Radnica tak sleduje zníženie vizuálneho smogu, iniciatívou šetrí i financie. Celkovo by z územia mesta malo zmiznúť 200 až 300 značení.
viac
27.09.2023
Chodníková novela sa dotkne piatich lokalít, mesto tu osadí značky
Piatich lokalít v Banskej Bystrici sa dotkne takzvaná chodníková novela, ktorá vstúpi do platnosti začiatkom októbra. Samospráva v nich umiestni dopravné značenie, vďaka ktorému tu bude parkovanie na chodníku možné aj naďalej.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.98 %