Streda 08.02.2023
Dnes má meniny 
Zoja
°C
24.01.2023 12:35

Mesto má ambíciu znížiť počet dopravných značiek


Ilustračná snímka.


Samospráva Prievidze má ambíciu znížiť počet dopravných značiek na území mesta. Odstrániť chce tie, ktoré sú nepotrebné, duplicitné či nadbytočné. S iniciatívou prišiel prvý zástupca primátorky Michal Dobiaš, o pomoc prosí i obyvateľov. Informoval o tom na sociálnej sieti.


"Naše mesto je preplnené zbytočnými dopravnými značkami. Keď to trochu preženiem, máme ich viac ako obyvateľov v meste. Často ide o duplicitné značenia alebo značenia, ktoré si vzájomne odporujú. Tieto značky vytvárajú vizuálny smog a špatia verejný priestor," načrtol Dobiaš.

Pripomenul, že mesto má povinnosť do troch rokov vymeniť všetky dopravné značky z dôvodu zmeny príslušnej vyhlášky. Dobiaš preto prišiel s novou iniciatívou na redukciu nepotrebných, duplicitných i nadbytočných dopravných značiek. Niekde ich je podľa neho prehnane veľa a niekde zas paradoxne chýbajú. "Ak obyvatelia poznajú miesta, kde sú podľa ich názoru zbytočné alebo duplicitné, alebo sa dajú osadiť na jestvujúci stĺp verejného osvetlenia namiesto samostatného stĺpika, môžu poslať podnet aj s fotkou a popisom na emailovú adresu zastupcaprimatora@prievidza.sk," priblížil Dobiaš.

Všetky podnety obyvateľov, ako aj značky, ktoré bude mesto chcieť odstrániť, budú podľa neho predmetom posúdenia odbornými zamestnancami mesta, okresným dopravným inšpektorátom a v prípade potreby aj okresným úradom. "Najlepšia dopravná značka je taká, ktorá je viditeľná, zrozumiteľná a jasná. A hlavne, nech ich nie je veľa. Aj toto pomôže k tomu, aby naše mesto bolo krajšie," dodal viceprimátor.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.04.2016
Žiaci základných škôl zachránili zberom papiera približne 740 stromov
Takmer 93 ton odpadového papiera nazbierali žiaci prievidzských škôl od začiatku školského roka, v rámci 13. ročníka projektu EKOROK s Nestlé, čím symbolicky zachránili približne 740 stromov.
viac
24.10.2019
Prievidzské sídlisko Zapotôčky sa má rozrásť o stovky parkovacích miest
Prievidzské sídlisko Zapotôčky sa rozrastie o viac ako štyri stovky parkovacích miest. Výstavbou státí pre osobné automobily v štvrti Nové Mesto chce miestna samospráva riešiť problematickú situáciu s parkovaním v tejto časti mesta.
viac
24.09.2020
Obyvatelia Prievidze si môžu bezplatne prevziať kompost z mestskej kompostárne
Prievidžania môžu bezplatne získať kompost z mestskej kompostárne biologicky rozložiteľných odpadov.
viac
25.11.2021
Monografia mesta Prievidza II
V závere roka 2021 vydáva mesto Prievidza publikáciu Monografia mesta Prievidza II., ktorá je pokračovaním prvej časti. Publikáciu spracovalo mesto Prievidza ako objednávateľ so Štúdiom Harmony v náklade 2000 kusov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.56 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.03 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.41 %