Nedeľa 23.06.2024
Dnes má meniny 
Sidónia
°C
22.05.2024 11:10

Mesto chce v júni rozšíriť PAAS o Trávniky v Ružinove


Snímka zdroj: Bratislavské noviny


Hlavné mesto plánuje v druhej polovici júna spustiť ďalšiu novú zónu regulovaného parkovania v bratislavskom Ružinove, a to zónu RU3 - Trávniky. Zóna by mala byť do systému regulovaného parkovania PAAS zaradená 19. júna.


Zároveň už bola spustená registrácia do systému. Informuje o tom hlavné mesto na sociálnej sieti.         

"Po tomto dátume bude možné v zóne parkovať už len s platnou parkovacou kartou PAAS alebo po úhrade hodinového parkovného," pripomína magistrát.         

Lokalita Trávniky je ohraničená ulicami Ružinovská, Tomášikova, Prievozská a Bajkalská. Spoplatnená bude, rovnako ako susedná lokalita Štrkovec, v čase od 12.00 do 24.00 h cez pracovné dni hodinovou sadzbou 1,50 eura na hodinu. Parkovacie karty, o ktoré rezidenti požiadajú, budú platné v oboch lokalitách zóny RU3, teda v lokalite Štrkovec aj v lokalite Trávniky.         

Systém Bratislavského parkovacieho asistenta (PAAS), ktorý bratislavská samospráva označuje za jednu z najväčších reforiem v hlavnom meste, spustili v prvých troch zónach začiatkom roka 2022. Systém mesto postupne rozširuje.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
19.04.2022
Staré Mesto bude o parkovacom systéme PAAS rokovať koncom apríla
Celomestskou parkovacou politikou v bratislavskom Starom Meste by sa mali miestni poslanci zaoberať na mimoriadnom rokovaní. Naplánované je na koniec apríla. Uviedol to hovorca Starého Mesta Matej Števove.
viac
26.07.2022
Mesto posunulo termíny PAAS pre ďalšie dve ružinovské lokality
Bratislavský parkovací asistent (PAAS), kde platí mestská parkovacia politika, sa o ďalšie dve ružinovské zóny v pôvodne plánovaných termínoch nerozšíri. Ide o časti Košická – Miletičova – Prievozská a lokalitu Ružová dolina.
viac
19.04.2023
V Petržalke rozšíria reguláciu parkovania, pribudnú aj nové zóny PAAS
Prísnejšie pravidlá parkovania sa na území bratislavskej Petržalky majú rozšíriť do ďalších miestnych štvrtí. Mestská časť sa chystá pokračovať v zónovaní niektorých ďalších oblastí, kde sa bude dať parkovať len na miestach vyznačených modrou farbou.
viac
10.04.2024
Mesto zmení od 15. apríla čas regulácie pre zónu Ružinov - Nivy
Hlavné mesto pokračuje v zjednocovaní časov regulácie v zónach systému Bratislavského parkovacieho asistenta (PAAS). Najnovšie sa zmeny dotknú od 15. apríla zóny Ružinov - Nivy, ktorá bude zároveň rozdelená na dve lokality s rôznymi časmi spoplatnenia.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.20 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.66 %