Utorok 27.02.2024
Dnes má meniny 
Alexander
°C
04.05.2021 04:00

Krajské zastupiteľstvo bude rokovať aj o podpore praktického vyučovania


Rekonštrukciou by mal prejsť aj skleník na Strednej odbornej škole regionálneho rozvoja Rakovice.


Už 23. riadne zasadnutie Zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja vo volebnom období 2017-2022 sa uskutoční v stredu 5. mája 2021 o 13. hodine. Zastupiteľstvo bude prebiehať prezenčne, a to v Zrkadlovej sále Divadla Jána Palárika v Trnave.


Jednou z tém rokovania je návrh na schválenie spolufinancovania troch projektov v rámci plánovanej výzvy zameranej na „Zvýšenie počtu žiakov stredných odborných škôl na praktickom vyučovaní“.

„Verím, že uspejeme so žiadosťami o nenávratné finančné príspevky v celkovej výške viac ako 2 milióny eur na skvalitnenie praktického vzdelávania. Pripravili sme projekty pre naše tri stredné odborné školy v Dunajskej Strede, Rakoviciach a Skalici. Aj takto chceme zvyšovať záujem žiakov o štúdium na nich,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Skvalitnenie praktického vyučovania bude predmetom projektu s rozpočtom 433 tisíc eur. Na Strednej odbornej škole rozvoja vidieka s vyučovacím jazykom maďarským v Dunajskej Strede sa, okrem zabezpečenia bezbariérovosti, financie použijú na vybavenie cvičnej kuchyne.

Stredná odborná škola regionálneho rozvoja Rakovice by mala realizovať projekt  na modernizáciu materiálno-technického vybavenia v hodnote takmer 1,3 mil. eur. V rámci neho by mala zabezpečiť bezbariérovosť interiérových priestorov, zrekonštruovať skleník či nakúpiť traktory.

Na Strednej zdravotníckej škole v Skalici by malo byť za 345 tisíc eur zmodernizované praktické odborné vzdelávanie, a to prostredníctvom zabezpečenia materiálno-technického vybavenia ošetrovateľského centra.

Prostriedky z plánovanej výzvy je možné využiť na obstaranie a modernizáciu materiálno-technického vybavenia odborných pracovísk, internátov  a s tým súvisiace stavebné úpravy vrátane prvkov inkluzívneho vzdelávania. Súčasťou využitia financií pre školy je aj zabezpečenie bezbariérovosti a s tým spojené vybavenie

Európska únia financuje 85 % z celkových oprávnených výdavkov prostredníctvom Integrovaného regionálneho operačného programu, 10 % zastreší štátny rozpočet a 5 % výdavkov na projekt spolufinancuje kraj.

Autor: (TTSK)


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.06.2020
Trnavský kraj získal z eurofondov 4,2 milióna eur na podporu školstva
Na modernizáciu počítačových učební, mimoškolskú činnosť žiakov a doplnkové vzdelávanie učiteľov vrátane ich finančnej podpory je určených 4,2 milióna eur, ktoré Trnavský samosprávny kraj (TTSK) získal z eurofondov.
viac
03.11.2020
Začalo sa hlasovanie o projektoch participatívneho rozpočtu Trnavského kraja
Od 2. až do 15. novembra sa v Trnavskom samosprávnom kraji (TTSK) koná hlasovanie o podpore projektov z participatívneho rozpočtu (PR). V rámci jeho druhého ročníka obyvatelia môžu hlasovať online za najmenej tri spomedzi 105 projektov.
viac
10.11.2020
Na výchovu žiakov z národnostných menšín vyčlenili 48 000 eur
Rezort školstva podporí 33 projektov zameraných na podporu regionálnej a multikultúrnej výchovy žiakov patriacich k národnostným menšinám.
viac
11.06.2021
V prvom kole župa rozdelila 300 tisíc eur z Fondu na rozvoj TTSK
Trnavská župa vyhodnotila prvé kolo premiérového ročníka výzvy na predkladanie žiadostí o podporu z Fondu na rozvoj Trnavského kraja. Z celkového objemu 450 tisíc eur, ktoré sú vyčlenené na túto výzvu, bolo v prvom kole rozdelených 300 tisíc eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.96 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.96 %