Piatok 23.04.2021
Dnes má meniny 
Vojtech
°C
27.02.2021 12:50

Jarné školy – vydarený pokus


Ilustračná snímka


Jarné školy vo Svidníku využilo 181 žiakov troch základných mestský škôl v týždni od 22. do 26. februára. Školy spolu s Centrom voľného času vytvorili úžasné prostredie vo svojich priestoroch, ktoré sú vo väčšine plné učenia, teraz boli plné zábavy a logických hier.


Školy mohli navštíviť žiaci všetkých ročníkov aj tí, ktorí doteraz boli len na dištančnej forme, čiže žiaci I. aj II. stupňa. Riaditeľka ZŠ Komenského Helena Lacová: „V našej škole sme mali 92 žiakov. Vytvorili sme aj priestor na realizáciu takých vyučovacích predmetov, ktoré sa vzhľadom na ich charakter nedali realizovať dištančnou formou.  Využívali sme projektové vyučovanie, problémové úlohy, čitateľské kluby alebo matematické dielne. Taktiež sme zaradili ranné kruhy a rôzne hry podporujúce socializáciu žiakov. Súčasťou boli aj vychádzky do blízkeho okolia, pohybové aktivity, relaxačné a pokojné hry detí v popoludňajších hodinách v ŠKD. Deti tvorili, maľovali, relaxovali na koberci, hrali obľúbené spoločenské, kartové,  konštrukčné, stavebnicové a loptové hry“. 

ZŠ Karpatská navštevovalo tento týždeň 32 žiakov, ktorí sa venovali precvičovaniu a opakovaniu učiva hlavne v predmetoch slovenský jazyk a matematika. Riaditeľ Marián Vitko: " Najčastejšími aktivitami boli spoločenské hry, vytváranie stavieb z Lega, kresba a vystrihovanie, ručné práce (háčkovanie, pletenie), pečenie mafín, varenie bylinkových čajov a aktivity v spolupráci s CVČ".

Jarnú školu na ZŠ 8. mája v priebehu celého týždňa absolvovalo 57 žiakov. Väčšinou to boli žiaci II. stupňa z končiacich ročníkov. Riaditeľka Jarmila Petnuchová: "Atmosféra bola veľmi príjemná, decká si vychutnávali pobyt v škole, prítomnosť svojich spolužiakov a verím, že aj vyučujúcich. Aktivity boli voľnejšie, zamerané predovšetkým na upevňovanie prebratého učiva“.

Jarné školy sa organizovali na báze dobrovoľnosti, ale záujem potvrdil, že sú žiadané. Zámerom jarných škôl bolo poskytnúť žiakom základných škôl upevňovať si vedomosti aj počas prázdnin a zároveň udržať dobrý sociálny kontakt.  Škôlky pokračovali a pokračujú ďalej v bežnom prevádzkovom režime.

Autor: (ts-MsÚ Svidník-Kristína Tchirová)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.11.2016
Mosty kultúry
Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja pripravilo tohto roku pre žiakov stredných škôl projekt pod názvom Mosty kultúry.
viac
26.05.2020
V kraji maturuje tento rok 3 055 žiakov, 203 z nich prezenčne
Včera (25. 5.) začali v školách v zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja maturitné skúšky. Zúčastnia sa ich tí maturanti, ktorí požiadali o prezenčnú formu preskúšania.
viac
29.05.2020
Záujem o vyučovanie vo Svidníku
Mesto Svidník ma vo svojej pôsobnosti tri základné a tri materské školy. K dnešnému dňu máme informáciu, že od 1. júna 2020 nastúpi do škôlok vo Svidníku 200 detí, čo predstavuje 55 % zapísaných detí pre tento školský rok.
viac
29.01.2021
Školy pokračujú v režime ako doteraz
Na základe rozhodnutia konzília epidemiológov budú od 1. februára 2021 materské školy a školské kluby detí pokračovať tak ako v súčasnosti.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.65 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.65 %