Nedeľa 09.08.2020
Dnes má meniny 
Ľubomíra
°C
25.07.2019 12:20

Jánošíkove dni 2019 v Techovej


Ilustračný výrez plagátu


Oplatí sa prísť. Jánošíkove slávnosti poznajú priaznivci tradícií a folklóru až za hranicami nášho chotára. V roku 2019 sa v Terchovej uskutoční už 57. ročník medzinárodného folklórneho festivalu, ktorého sa každoročne zúčastňujú umelci zo Slovenska i zo zahraničia.


Koncerty sa konajú vo veľkom amfiteátri Nad Bôrami a ďalšie programy najrozličnejších žánrov na menších pódiách.

Festival je spojený s prezentáciou ľudového umenia v podobe vernisáží výtvarných diel či fotografií. Súčasťou festivalu je i svätá omša vo veľkom terchovskom kostole, vozový sprievod furmanov a muzík, ľudové veselice, kolotoče, stánky a rôzne púťové atrakcie.

Vstupenky na Jánošíkove dni 2019

Predpredaj lístkov prebieha na portáli Predpredaj.sk

od 20. 6. 2019 – Združenie turizmu Terchová (tel. 041 5993100)

Cenník vstupeniek na mieste podujatia a od 25. júla 2019 počas trvania festivalu sa lístky dajú zakúpiť vo festivalovom areáli.

Počas Jánošíkových dní, presnejšie od 2. do 4. augusta 2019, bude na ceste č. II/583 v obci Terchová: od piatka 2. 8. 16.00 h do nedele 4. 8. 18.00 h

Určené prenosné dopravné značenie obmedzujúce tranzit cez obec

Obmedzenie dopravy nebude platiť pre účastníkov festivalu, linkové autobusy SAD, vozidlá zásobovania a vozidlá s právom prednostnej jazdy. Tranzitujúci vodiči majú možnosť obchádzky Terchovej odklonom dopravy, ktorý bude vyznačený dopravnými značkami.

Na parkovanie vozidiel účastníkov festivalu budú vyčlenené záchytné parkoviská, krajnice miestnych komunikácií v obci a označené verejné priestranstvá. Plynulosť dopravy bude na exponovaných miestach v obci zabezpečená aj prostredníctvom regulovania dopravy organizátormi podujatia v spolupráci s Policajným zborom SR.

Viac informácií na stránke obce Terchová.

Autor: (OcÚ Terchová)


komentáre
SHOW ALL
podobné
05.08.2016
Výstava o svadobných tradíciách otvorila program Jánošíkových dní
Vernisáž výstavy Môj vienok zelený dolu vodou padá vo štvrtok 4. augusta v priestoroch Makovického domu v Žiline otvorila 54. ročník medzinárodného folklórneho festivalu Jánošíkove dni v Terchovej, ktorý potrvá do 7. augusta.
viac
02.08.2017
Počas Jánošíkových dní ocení župa výnimočné osobnosti
Počas 55. ročníka Medzinárodného festivalu Jánošíkove dni udelí Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) zlatý Litteras Memoriales etnomuzikológovi, scenáristovi, režisérovi a čestnému občanovi obce Terchová Ondrejovi Demovi pri príležitosti jeho 90.narodenín.
viac
24.07.2018
Jánošíkove dni v Terchovej prvýkrát otvoria v jeho rodnej osade Jánošovia
Medzinárodný folklórny festival Jánošíkove dni v Terchovej sa prvýkrát začne v rodnej osade legendárneho zbojníckeho kapitána Jánošovia. V stredu prvého augusta v nej symbolicky otvoria Jánošíkov dom. Na tlačovej konferencii o tom v pondelok v Žiline informoval starosta Terchovej Jozef Dávidík.
viac
23.07.2019
Jánošíkove dni otvoria sprístupnením domu v jeho rodnej osade Jánošovia
Symbolické sprístupnenie Jánošíkovho domu v jeho rodnej osade Jánošovia v Terchovej otvorí v stredu 31. júla večer 57. ročník Medzinárodného folklórneho festivalu Jánošíkove dni v Terchovej.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.02 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.71 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.28 %