Utorok 31.03.2020
Dnes má meniny 
Benjamín
°C
22.01.2020 10:50

Informácie o rekonštrukciách ciest nájdete už aj na webe


Ilustračná snímka, zdroj: droj: gis.region-bsk.sk


Rekonštrukcie, uzávierky či hotové úseky regionálnych ciest. To všetko nájdete v novej aplikácii Bratislavského samosprávneho kraja. Je to pomôcka všetkým motoristom, aby mali lepší prehľad o tom, čo ich na cestách v kraji čaká.


„V aplikácii sú tmavomodrou farbou zvýraznené cesty II. triedy, svetlomodrou cesty III. triedy, žltá zobrazuje v súčasnosti prebiehajúce rekonštrukcie a zelená ukazuje úseky a objekty, kde bola už zrealizovaná rekonštrukcia. Občania ako i inštitúcie tak majú prehľad o cestnej doprave na jednom mieste,“ popísal predseda BSK Juraj Droba.

Motoristi sa dozvedia, nielen čo sa rekonštruuje, ale aj ako dlho to bude trvať. Nechýbajú ani informácie o tom, či je cesta čiastočne alebo úplne uzatvorená. Používatelia môžu v aplikácii vyhľadávať, zväčšovať či zmenšovať si mapy, i vyberať si objekty na základe rôznych kritérií. Zrealizované rekonštrukcie sú spracované od decembra 2017, aktualizácia prebieha v pravidelných intervaloch. Župa plánuje zobrazovať aj úseky, kde je rekonštrukcia naplánovaná.

Podrobnejšie informácie o aplikácii ako aj samotnú aplikáciu nájdete tu: https://bratislavskykraj.sk/rekonstrukcie-ciest

Autor: (ts-bsk)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.06.2016
Na opravu cesty Tále-Srdiečko vyčlenili poslanci 300 000 eur
Na opravu vybraných úsekov nízkotatranskej cesty II. triedy Tále-Srdiečko v okrese Brezno, vedúcej na južné svahy Chopku, vyčlenili poslanci Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) 300 000 eur.
viac
15.05.2017
208. výročie obliehania Bratislavy Napoleonom
Podujatím s názvom „Ubránili sme sa“ si Bratislavský samosprávny kraj pripomenie 208. výročie obliehania Bratislavy Napoleónom v dňoch 19. - 21. mája 2017 v Sade Janka Kráľa a na Tyršovom nábreží v Petržalke.
viac
12.07.2017
Starosta Mýtnej P. Greksa sa na protest vzdá funkcie
Starosta obce Mýtna v okrese Lučenec Pavel Greksa sa ku koncu aktuálneho roka vzdá svojej funkcie. Ako uviedol, dôvodom je spochybnenie výstavby ďalších úsekov rýchlostnej cesty R2 v smere od Kriváňa na Košice, za ktoré ako aktivista bojuje už vyše desať rokov.
viac
12.02.2020
V úseku Stakčín - Ulič zmodernizujú infraštruktúru
Cezhraničná spolupráca naprieč slovensko-ukrajinskou hranicou pokračuje realizáciou prvého veľkého infraštruktúrneho projektu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.12 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.02 %