Nedeľa 26.05.2024
Dnes má meniny 
Dušan
°C
09.03.2024 09:05

Humenné chce zelenú a modrú infraštruktúru, plánujú nové parky a vodné prvky


Ilustračná snímka Teraz.sk


Mesto Humenné plánuje získať nenávratný finančný príspevok na projekt "Zelená a modrá infraštruktúra v Humennom". Podporiť má biodiverzitu a skvalitniť mestské prostredie. Ako TASR informoval Marián Škuba z tlačového referátu, projekt pozostáva zo šiestich stavebných objektov.


Zahŕňa rekonštrukciu nepriepustnej plochy pri trhovisku, zelenú alej, parkové úpravy v južnej časti námestia, park Sokolej a dve fontány.         

Predmetom projektu je revitalizácia, tvorba a podpora zelene a podpora umelo vytvorených vodných prvkov. Mesto sa pripravuje na predloženie žiadosti o podporu v rámci vyhlásenej výzvy Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR.         

Škuba uviedol, že plán revitalizácie mestských lokalít je založený aj na jej nadväznosti: "Fontána lásky sa nachádza na Námestí slobody, ktorého časťou je trhovisko. Prepojením severnej a južnej časti námestia je zelená alej, kde má pribudnúť aj fontána, a na neďalekých miestach sa majú realizovať parkové úpravy." Doplnil, že plánovaný park Sokolej sa má nachádzať vo vstupnej časti Sídliska pod Sokolejom a napriek tomu, že je od plánovaných objektov oddelený, vizuálne pokračuje v jednej osi.         

Celkové predpokladané oprávnené výdavky projektu sú vo výške cca 1,6 milióna eur, pričom spolufinancovanie mesta predstavuje osem percent.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.01.2017
Pozvánka na seminár o vidieckom cestovnom ruchu a agroturistike
Seminár s názvom Vidiecky cestovný ruch a agroturistika napomáha ekonomickému rozvoju regiónov a zamestnanosti na Slovensku sa uskutoční 25. januára v penzióne Harmónia*** v Modre.
viac
30.06.2017
Kaštieľ v Modre je bližšie k rekonštrukcii
V priebehu dvoch rokov by sa súčasné Malokarpatské osvetové stredisko v Modre malo zmeniť na moderné Kultúrno-kreatívne centrum.
viac
17.03.2020
Včeliu záhradu chcú ochranári rozšíriť o interaktívnu výučbu pre deti
Ochranári chcú rozšíriť včeliu záhradu na Duklianskej ulici v Prievidzi. Pribudnúť by tam mali prvky na interaktívnu výučbu detí, ktoré ju navštevujú.
viac
16.12.2021
Košice dokončujú rekonštrukciu ihrísk v škôlkach za takmer 146 000 eur
Investíciu za takmer 146 000 od konca októbra postupne realizuje mesto Košice v siedmich materských školách (Čordákova, Dénešova, Kežmarská, Kovaľská, Nešporova, Obrancov mieru 16 a 20) a v Detských jasliach na Jesennej ulici.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %