Nedeľa 10.12.2023
Dnes má meniny 
Radúz
°C
29.09.2023 10:55

Filmový festival EKOTOPFILM - ENVIROFILM 2023 aj v Prievidzi


Ilustračný plagát


Najstarší medzinárodný festival filmov o trvalo udržateľnom rozvoji už 50 rokov pomáha prírode. Už 03.10.2023 prichádza Ekotopfilm - Envirofilm festival do mesta Prievidza. V Kultúrnom a spoločenskom stredisku v Dome kultúry prinesie výber víťazných filmov festivalu a zaujímavé diskusie.


„V roku 1973 sme divákom prvýkrát premietli ekologické filmy o stave našej planéty. Už vtedy sme vedeli, že je životne dôležité zalarmovať verejnú mienku, aby ľudstvo zišlo z nesprávnej konzumnej a ľahkovážnej cesty. Dnes máme šancu pozrieť sa na svoje ideály a očakávania z 50-ročného odstupu. Vieme sa obzrieť späť a spraviť si malú bilanciu nálezov a strát vo sfére ochrany našej planéty. O tom je naša tohtoročná kampaň“, dodáva Peter Lím, riaditeľ festivalu.

Do Kultúrneho a spoločenského strediska v Prievidzi prinesie festival tie najlepšie dokumentárne filmy z celého sveta. Viac informácií sa dozviete na: Prievidza – EKOTOPFILM I ENVIROFILM TOUR 2023, vstup je voľný.

Autor: Zdroj: Infolist mesta Prievidza


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.12.2023
Stovky ľudí podpísali výzvu na záchranu projektu kreatívneho centra
Viac ako 700 ľudí sa od nedele (3. 12.) podpísalo pod výzvu na záchranu projektu Kreatívneho centra (KC) v Nitre. Sú medzi nimi herci slovenských divadiel, hudobníci, speváci, organizátori medzinárodných festivalov i predstavitelia umeleckých škôl.
viac
05.12.2023
Zdravotné odvody pre zamestnávateľov, SZČO a samoplatiteľov sa majú zvýšiť
Zdravotné odvody pre zamestnávateľov, samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO) a tzv. samoplatiteľov sa majú od nového roka zvýšiť. Návrh novelizácie zákona o zdravotnom poistení v pondelok schválila vláda v rámci opatrení na zlepšenie stavu verejných financií.
viac
04.12.2023
ZMOS a Karpatský euroregión pokračujú v spolupráci
Predseda ZMOS Jozef Božik sa sa stretol podpredsedom Karpatského euroregiónu Dawidom Lasekom v Bratislave. Témou stretnutia bola spolupráca na spoločnom nadnárodnom projekte „Central Mountains“ z programu Interreg Stredná Európa.
viac
04.12.2023
Mestskí lesníci zásobili materské škôlky vlastným medom už po druhý raz
Mestskej spoločnosti Lesy mesta Brezno (LMB) sa vlani podarilo rozbehnúť projekt vlastného chovu včiel, ktorý už druhýkrát priniesol svoje ovocie v podobe kvalitného medu. Mesto ho v uplynulých dňoch rozdistribuovalo do všetkých materských škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.11 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %