Štvrtok 21.10.2021
Dnes má meniny 
Uršuľa
°C
14.10.2021 07:50

Festival Scénická žatva sa uskutoční v októbri v Martine


Scénická žatva Martin


Prehliadka amatérskeho divadla a umeleckého prednesu Scénická žatva sa uskutoční od 21. do 24. októbra v Martine. TASR o tom informovala vedúca oddelenia komunikácie a edičnej činnosti Národného osvetového centra (NOC) Alexandra Žilavá.


"Festival sa môže uskutočniť najmä vďaka ochote Turčianskeho kultúrneho strediska, ktoré malo na tento termín pripravenú divadelnú súťaž Turčianske javisko. Ich aj náš program sme spoločne skĺbili tak, aby sa vošiel do štyroch dní. Nakoniec bude na spoločnom festivale ešte viac divadelných predstavení, ako sme zvyknutí," vysvetlil programový riaditeľ festivalu Matej Moško.      

Diváci, ktorí vyhľadávajú komédie, sa podľa Žilavej zabavia na predstaveniach Legenda (Jánošikowa?) a Pisočok. "Fanúšikov vážnejších tém zaujme sobotné predstavenie Dora na motívy Žítkovských bohýň. A pre tých, ktorí majú najradšej slovenskú klasiku, je v programe Ženský zákon od Tajovského či Matka od Júliusa Barča-Ivana," doplnila.      

Festival sa bude konať podľa aktuálne platného kultúrneho semaforu v režime OTP a v prípade III. stupňa ohrozenia v režime KZ (kompletne zaočkovaní). Program a ďalšie informácie o festivale organizátori postupne zverejnia na www.scenickazatva.eu.      

Festival Scénická žatva organizuje NOC, štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR, ktorá podporuje rozvoj kultúrnych, osvetových a umeleckých aktivít v miestnych a regionálnych podmienkach.  

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.08.2018
V kaštieli sa uskutoční premiérový historický festival
V Jablonici v okrese Senica sa v priestoroch kaštieľa, ktorý sa v súčasnosti rekonštruuje, uskutoční 1. ročník historického festivalu. TASR informoval spoluorganizátor podujatia Martin Oravec.
viac
28.10.2018
Na festivale klobás sa zišli súťažiaci z deviatich európskych krajín
Majstrovstvo pri výrobe klobás predviedlo v sobotu na medzinárodnom festivale klobás v Martine 29 tímov z deviatich krajín Európy. Podľa člena organizačného tímu festivalu Jána Kršiaka sa tímy snažili pripraviť čo najzaujímavejšiu klobásu.
viac
22.08.2019
Matica slovenská sa zapojí do Scénickej žatvy 2019
Scénická žatva 2019 sa opäť uskutoční v spolupráci s Maticou slovenskou (MS). Najstarší festival neprofesionálneho divadla v Európe, ktorého dejiny začala písať národná ustanovizeň, sa aktuálnym 97. ročníkom približuje k okrúhlej storočnici.
viac
29.05.2021
Na Hrad Šariš sa vracia filmová noc
Jedinečný festival plný neobyčajných zážitkov pod holým nebom - Filmová noc na hrade čoskoro privíta skalných aj nových fanúšikov. Chýbať nebudú atraktívne filmy, predstavenia či workshopy. Organizátori si tento rok pripravili aj úplne nové dobrodružstvo v podobe hľadania bezplatných vstupeniek.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.66 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.58 %