Nedeľa 26.05.2024
Dnes má meniny 
Dušan
°C
12.03.2024 01:10

Envirorezort zverejnil Manuál pre ochranný odstrel medveďa hnedého


Ilustračná snímka


MŽP SR zverejnilo vo svojom vestníku Manuál pre ochranný odstrel medveďa hnedého, ktorý určuje postupy pri riešení nebezpečných situácií spojených s priamymi alebo nepriamymi rizikami v súvislosti s ohrozením majetku, zdravia a života ľudí pri výskyte medveďa hnedého v intraviláne miest a obcí.


Manuál pre ochranný odstrel medveďa hnedého v Slovenskej republike určuje postupy pri riešení nebezpečných situácií spojených s priamymi alebo nepriamymi rizikami v súvislosti s ohrozením majetku, zdravia a života ľudí pri výskyte medveďa hnedého v intraviláne miest a obcí, a to od prijatia, spracovania a evidencii hlásení, cez pracovné postupy po nahlásení výskytu medveďa hnedého v intraviláne, až po spoluprácu pri zásahoch a elimináciu problémového/synantropného jedinca. 

Manuál je vytvorený s cieľom stanoviť a zdokonaliť operačné postupy, metodiky, príručky a nástroje používané pri riadení konfliktných situácií na základe súčasných poznatkov a získaných skúseností. Uvedený dokument dopĺňa postupy a opatrenia schválené v Programe starostlivosti o medveďa hnedého.

Manuál pre ochranný odstrel medveďa hnedého nájdete TU.

 

Autor: (Zdroj: Ministerstvo životného prostredia SR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
01.03.2017
Ani február nepriniesol rozhodnutia o postihoch nezodpovedných OZV
„Ministerstvo životného prostredia do dnešného dňa neodobralo licenciu žiadnej OZV,“ informoval Obecné noviny hovorca envirorezortu Tomáš Ferenčák koncom februára.
viac
29.11.2017
Od januára 2018 ostane na trhu s obalmi len osem OZV
K 1. januáru 2018 si výrobcovia musia a obce by mali zazmluvniť inú organizáciu zodpovednosti výrobcov (OZV) ako RECCOLLECTION SYSTEM, s.r.o., ZEO Slovakia s.r.o. alebo SLOVMAS, a. s..
viac
26.06.2020
Envirorezort plánuje monitoring veľkých šeliem
Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR pod vedením Jána Budaja plánuje registráciu a monitorovanie veľkých šeliem, ktoré stratia plachosť a budú prejavovať synantropné správanie.
viac
02.02.2024
MŽP vytvorí do konca februára manuál pre krízový manažment medveďa hnedého
Manuál, ktorý má byť hotový do konca februára, má stanoviť a zdokonaliť operačné postupy, metodiky, príručky a nástroje používané pri riadení krízových situácií na základe súčasných poznatkov a získaných skutočností.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %