Utorok 11.05.2021
Dnes má meniny 
Blažena
°C
07.12.2020 07:50

EDUpointy aj v Trnave, Snine a Prešove


Na ilustračnej snímke mesto Trnava. Snímka zdroj: (tasr).


Nadácia Pontis v rámci programu Generácia 3.0 otvára EDUpointy po celom Slovensku v spolupráci s lokálnymi vzdelávacími organizáciami alebo samosprávami. V januári sa na zoznam miest zaradia aj Prešov, Snina a Trnava a celkový počet EDUpointov tak stúpne na 9.


Lepšie vzdelávanie dosiahneme skôr, ak sa spoja snahy aktívnych riaditeľov a učiteľov, predstaviteľov mimovládnych organizácií či samospráv, ktorí chcú priniesť do škôl moderné postupy. V aktuálnej situácii ponúkajú EDUpointy svoj program najmä online a pomáhajú učiteľom a učiteľkám napríklad aj zlepšovať dištančné vzdelávanie.

V Prešove sa o organizáciu EDUpointu postará V.I.A.C. – Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže, ktorý dlhodobo pracuje s dospievajúcou mládežou a venujeme sa systematicky kompetenčnému rozvoju mladých ľudí.

V Snine vzdelávacie aktivity zastreší organizácia Živica a finalistka Učiteľ roka Jana Karľová. Organizácia podujatí prebehne v spolupráci s mestom Snina, ktoré v úvodnom fungovaní poskytne priestory a techniku. Vďaka tomu dokáže organizácia pokryť okresy Snina, Humenné a Medzilaborce, v ktorých neprebiehajú takmer žiadne vzdelávacie a rozvojové aktivity pre pedagógov a organizácie.

Organizátorom v Trnave bude občianske združenie Lifestarter, ktorého poslaním je pomáhať ľuďom v osobnostnom a profesijnom raste prostredníctvom motivačných seminárov, neformálneho vzdelávania, kvalitných voľnočasových aktivít a kultúrno-umeleckých podujatí.

Viac informácií sa dočítate TU

Autor: (ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.09.2020
Hľadajú sa partnerské organizácie a samosprávy pre EDUpointy
Nadácia Pontis hľadá externých spolupracovníkov – mimovládne neziskové organizácie, šikovných a tvorivých ľudí, zriaďovateľov škôl - na organizáciu EDUpointu z Trnavského, Košického, Trenčianskeho a Prešovského kraja.
viac
30.09.2020
Program Envirogranty prerozdelí neziskovým organizáciám 100-tisíc eur
Nadácia VÚB vyhlasuje úplne novú grantovú schému, aká nemá na Slovensku vzhľadom na svoje zameranie obdobu. Program Envirogranty sa stáva prvou vlastnou iniciatívou bankovej nadácie, ktorej zámerom je rozdeliť 100-tisíc eur výhradne na ucelené koncepty environmentálnych aktivít tretieho sektora.
viac
12.10.2020
Výzva na modernizáciu zdravotníckej infraštruktúry
Ministerstvo zdravotníctva SR ako sprostredkovateľský orgán pre Integrovaný regionálny operačný program vyhlásilo výzvu na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok za účelom integrácie primárnej zdravotnej starostlivosti formou budovania centier integrovanej zdravotnej starostlivosti.
viac
19.01.2021
Karpatská nadácia poskytne podporu v programe Škola napriek korone
Karpatská nadácia opäť otvára program Škola napriek korone s cieľom podporiť nápady, ktoré by pomohli riešiť potreby prerušeného vzdelávacieho procesu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.76 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.63 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %