Piatok 23.04.2021
Dnes má meniny 
Vojtech
°C
30.03.2021 08:20

DPMŽ spustil elektronický predpredaj nových dopravných kariet


Ilustračná snímka: (zilinak.sk).


Dopravný podnik mesta Žiliny (DPMŽ) spustil elektronický predpredaj dopravných kariet prostredníctvom nového e-shopu.


Podľa hovorcu mesta Vladimíra Miškovčíka bude mestská hromadná doprava (MHD) v Žiline fungovať od 1. apríla podľa novej tarify a dopravná karta úplne nahradí súčasnú čipovú kartu.

Doplnil, že nový e-shop nájdu cestujúci na internetovej stránke www.dopravnakarta.dpmz.sk. „Na elektronické vybavenie dopravnej karty musí byť záujemca registrovaný a mať vytvorený účet v elektronickom obchode DPMŽ. Po registrácii je potrebné požiadať o vystavenie dopravnej karty a následne si kartu pridať k účtu. Účet si môže vytvoriť iba osoba staršia ako 16 rokov. Dopravné karty pre deti do 16 rokov musí spravovať ich zákonný zástupca. K jednému účtu môže mať cestujúci pridaných aj viacero dopravných kariet a pohodlne ich spravovať na jednom mieste,” vysvetlil Miškovčík.

„Cena dopravnej karty je 5,50 eura. Cestujúci si môže vybrať spôsob doručenia, a to buď formou osobného odberu zdarma na predajnom mieste, alebo doručenia poštou v cene 3,50 eura. Pri platbe v e-shope si cestujúci môže vybrať medzi online platbou kartou alebo formou okamžitej platby, prostredníctvom prevodu z internetbankingu v piatich slovenských bankách,” dodal hovorca.

Upozornil, že ak cestujúci vlastní čipovú kartu kratšie ako dva roky, teda v záručnej dobe, môže využiť možnosť vybavenia novej dopravnej karty za zvýhodnenú cenu dve eurá. „Vybavenie dopravnej karty za zvýhodnenú cenu je možné od 1. apríla vykonať iba osobne na predajnom mieste dopravného podniku. Nákup predplatného cestovného lístka a dobitie kreditu na elektronickú peňaženku prostredníctvom e-shopu sa spustí 1. apríla,” uzavrel Miškovčík.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
19.10.2020
Bratislava pripravuje spustenie parkovacej politiky na jeseň 2021
Celomestská parkovacia politika v Bratislave nebude spustená začiatkom roka 2021, ako sa plánovalo, ale až na jeseň 2021. Potvrdila to hovorkyňa hlavného mesta Katarína Rajčanová s tým, že od augusta beží verejné obstarávanie na jadro parkovacieho systému ParkSys.
viac
02.01.2021
Bratislava plánuje spustiť parkovaciu politiku až na jeseň
Celomestská parkovacia politika v Bratislave nebude spustená začiatkom roka 2021, ako sa plánovalo, ale až na jeseň.
viac
09.03.2021
Náklady na novú cyklotrasu v Malackách výrazne znížila súťaž
Najneskôr v polovici leta by sa mala stať realitou nová cyklotrasa v Malackách, spájajúca železničnú stanicu, centrum mesta, plánovanú bytovú výstavbu na Pezinskej ulici a priľahlú priemyselnú zónu na juhozápade mesta.
viac
08.04.2021
Košický a Prešovský kraj pripravujú novinky v autobusovej doprave
Košický samosprávny kraj (KSK) a Prešovský samosprávny kraj (PSK) pripravujú novinky v integrovanom dopravnom systéme (IDS). Tarifa prímestskej autobusovej dopravy sa už čoskoro zmení z kilometrickej na zónovú.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.65 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.65 %