Piatok 05.06.2020
Dnes má meniny 
Laura
°C
03.12.2018 06:05

Do primátorského kresla opäť zasadla Katarína Macháčková


Katarína Macháčková, primátorka Prievidze


Do primátorského kresla v Prievidzi opäť zasadla Katarína Macháčková (Spolu-občianska demokracia). Staronová primátorka, ktorá metropolu hornej Nitry povedie tretie volebné obdobie po sebe, v pondelok zložila na ustanovujúcom zasadnutí mestského zastupiteľstva (MsZ) svoj sľub.


Sľub zložili mestskí poslanci, ktorí budú nasledujúce štyri roky hájiť záujmy obyvateľov.       

"Prievidzu čakajú veľké projekty, o ktorých sme hovorili, deviata koľaj, budovanie vnútrobloku na sídlisku, budovanie cyklotrasy, ďalšia rekonštrukcia materskej škôlky, budovanie obchvatu, dokončenie rekonštrukcie futbalového štadiónu. Myslím, že máme pripravených veľa zaujímavých, pekných projektov a verím, že jedným slovom sa dá povedať, že Prievidzu čaká obdobie rozmachu," načrtla Macháčková.       

Mesto sa podľa nej tiež bude snažiť vytvárať podmienky pre mladé rodiny, to považuje za prioritu, lebo chce, aby sa tam mladí ľudia postupne vrátili, teda tí, ktorí odišli a tí, ktorí tam sú, aby z mesta neodchádzali. "Preto chceme pokračovať v budovaní nájomných bytov, chceme riešiť výstavbu jaslí, detský plavecký bazén, aby sme sa stali atraktívnym miestom pre život," doplnila s tým, že samospráva sa chce tiež naďalej aktívne podieľať na transformácii regiónu z uhoľného priemyslu.       

Spolu-občianska demokracia bude mať v 25-člennom prievidzskom mestskom parlamente 15 poslancov, päť poslancov bude mať koalícia SaS, OĽaNO, KDH, Sme rodina a Progresívne Slovensko (PS). Nezávislí poslanci budú štyria a jedného poslanca bude mať koalícia Smer-SD, SNS a Strana zelených (SZ). V 25-člennom MsZ je 15 poslancov, ktorí tam pôsobili už v minulom volebnom období. "Ja sa veľmi teším, že nastala istá obmena v zastupiteľstve, že prišli mladší ľudia, verím, že prinesú novú energiu, nový náboj. Zároveň považujem za veľmi dobré spojenie mladosti a skúsenosti, čiže kombináciu tých, ktorí už pracovali a nových, ktorí prišli," ozrejmila Macháčková. Zároveň podľa svojich slov vyzvala a poprosila zvolených poslancov k spolupráci. Ja si myslím, že aj to predchádzajúce obdobie ukázalo, že spolupracovať sa dá. Verím, že pôde tohto MsZ sa nebude robiť žiadna politika, ale len práca pre obyvateľov," dodala.       

Svojho poslaneckého mandátu sa ešte pred ustanovujúcim zasadnutím vzdal Vladimír Revický a nahradila ho Viera Dušičková. Z ustanovujúceho zasadnutia sa ospravedlnili poslanci Helena Dadíková a Peter Oulehle, tí majú zložiť svoj sľub na ďalšom zasadnutí MsZ.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
19.10.2016
Spravodlivosť v područí mocných?
To, že ten istý senát, na tom istom súde argumentuje v tej istej veci dvakrát rozdielne narúša princíp právnej istoty, garantovaný Ústavou SR, uvádza v liste redakcii ON primátorka Prievidze a zároveň poslankyňa NR SR Katarína Macháčková. Uverejňujeme ho v plnom znení.
viac
09.10.2017
Prievidza spúšťa petíciu za okamžité budovanie obchvatu mesta
Samospráva Prievidze spúšťa petíciu za okamžité začatie budovania obchvatu mesta. Plánuje sa s ňou obrátiť na vládu SR, ktorá k budovaniu obchvatu zaviazala vtedajšieho ministra dopravy Jána Počiatka na svojom výjazdovom rokovaní v Handlovej pred štyrmi rokmi.
viac
03.12.2018
Nový primátor J. Danko sa ujal funkcie
Novozvolený primátor Martina Ján Danko (nezávislý) sa ujal funkcie na pondelkovom zasadnutí mestského zastupiteľstva (MsZ). Na primátorskom poste vymenil Andreja Hrnčiara, ktorý po troch volebných obdobiach už nekandidoval.
viac
08.12.2018
Primátorka A. Pivková sa ujala funkcie, začala tretie volebné obdobie
Mesto Lučenec aj naďalej povedie primátorka Alexandra Pivková, ktorá bola do tejto funkcie v novembrových komunálnych voľbách zvolená tretíkrát. Na piatkovom ustanovujúcom zasadnutí mestského zastupiteľstva (MsZ) sa po zložení sľubu ujala funkcie.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.83 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.40 %