Nedeľa 31.05.2020
Dnes má meniny 
Petrana, Petronela
°C
04.04.2017 12:59

Deň učiteľov v Trebišove


Ocenené pedagogičky.


Mesto Trebišov zorganizovalo koncom marca spoločenské stretnutie pri príležitosti Dňa učiteľov v divadelnej sále Mestského kultúrneho strediska v Trebišove.


Tento sviatok je oslavou práce všetkých pedagogických zamestnancov, ktorí sa podieľajú na formovaní osobnosti dieťaťa už od jeho útleho veku. Práve tento deň dáva príležitosť žiakom a verejnosti na to, aby otvorene vyjadrili poďakovanie a prejavili voči nim svoju úctu.

V úvode kultúrneho programu sa predstavili žiaci Základnej umeleckej školy v Trebišove pekným hudobno-tanečným vystúpením. Pozvaným hosťom, pedagógom, sa následne prihovoril primátor mesta Marek Čižmár, ktorý im vyjadril  poďakovanie za ich zodpovedný prístup k práci a ocenil ich nezastupiteľnú úlohu v dnešnej spoločnosti.     

Mesto Trebišov sa rozhodlo oceniť štrnástich pedagógov za oddanú prácu a lásku, ktorú dennodenne rozdávajú deťom. Sú to:

Bc. Zuzana Demková, MŠ Škultétyho

Mgr. Dagmar Janoková, MŠ Komenského 

Mgr. Martin Jeňo, ZŠ Komenského

Renáta Klubertová, MŠ Hviezdoslavova

Mgr. Želmíra Kovaľová, ZŠ I. Krasku

Mgr. Jana Mantičová, ZŠ M. R. Štefánika

Viera Paričiová, ZŠ Pribinova

Mgr. Ján Pekarčík, CVČ

Mgr. Anna Sokolská, ZŠ I. Krasku

Viera Štefaňáková, MŠ Škultétyho

Mgr. Jana Tociková, ZŠ M. R. Štefánika

Mgr. Michaela Topoľanová, ZŠ Komenského

Mgr. Oľga Dančová

Mgr. Viera Halászová

Pred odovzdávaním ďakovných listov si účastníci slávnostného stretnutia pozreli krátke videozáznamy o ocenených učiteľoch, na ktorých videli, ako počas vyučovacieho procesu  pracujú so žiakmi. Všetci pedagógovia sa následne presunuli do estrádnej sály Mestského kultúrneho strediska v Trebišove, kde bola pre nich pripravená slávnostná recepcia.

 

Autor: (Martina MIŠTANIČOVÁ, hovorkyňa mesta)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.01.2017
Samospráva ocenila Prievidzským anjelom 20 jednotlivcov a kolektívov
Za šírenie dobrého mena Prievidze na Slovensku i v zahraničí, charitatívnu činnosť, úspechy v oblasti kultúry či športu ocenila samospráva mesta 20 jednotlivcov a kolektívov. Prievidzského anjela si laureáti alebo ich rodinní príslušníci prevzali vo štvrtok (26.1.) na galavečere Tváre mesta.
viac
18.03.2017
Priestory zimného štadióna sa zmenili na veľtrh kariéry
Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici (UMB) a univerzitný hokejový tím organizovali pod záštitou rektora Vladimíra Hiadlovského v spolupráci s mestom Banská Bystrica dňa 13. marca 2017 podujatie Zo školy na zimák – Univerzitný deň pracovných príležitostí.
viac
03.04.2017
Aj v Nitre ocenili pedagógov materských a základných škôl
Pri príležitosti Dňa učiteľov boli v priestoroch nitrianskej Synagógy v utorok 28. marca ocenení pedagogickí pracovníci z materských,  základných a umeleckých škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Nitry.
viac
05.04.2019
Deň učiteľov 2019 v Trebišove
Mesto Trebišov usporiadalo v divadelnej sále Mestského kultúrneho strediska v Trebišove slávnostné stretnutie pri príležitosti osláv DŇA UČITEĽOV.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.87 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.35 %