Sobota 27.11.2021
Dnes má meniny 
Milan
°C
16.10.2021 12:50

Cesta a priepust v Lopúchove sa dočkali rekonštrukcie


Ilustračná snímka


Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja začala v septembri realizovať modernizáciu cesty a priepustu v obci Lopúchov, ktoré boli v nevyhovujúcom stave.


Stavebné práce sú financované z rozpočtu Prešovského samosprávneho kraja (PSK) vo výške viac ako 213-tisíc eur a ukončené by mali byť koncom novembra tohto roku.

Kraj pristúpil k rekonštrukcii takmer 1,2 kilometrového úseku cesty III/3490 v intraviláne obce Lopúchov v okrese Bardejov z dôvodu, že dlhodobo nezodpovedala požiadavkám na bezpečnú, plynulú a efektívnu dopravu. Mala poškodený kryt vozovky, výtlky, pozdĺžne a priečne trhliny, sieťový rozpad a vyznačovala sa aj svojím poklesom. V nevyhovujúcom stave bol aj priepust nachádzajúci sa v danom úseku. Prešovský samosprávny kraj  na účel modernizácie cesty vyčlenil zo svojho rozpočtu 213 015 eur.

Stavebné práce boli spustené koncom septembra, pričom do polovice  októbra sa na vozovke zrealizovalo frézovanie jej asfaltového krytu, úprava pláne, zhotovenie vrstvy zo spevňovacej geotextílie a taktiež urobil násyp štrkodrviny i hutnenie násypovej vrstvy. Pri priepuste po jeho rozobraní došlo k výmene jeho železobetónových rúr, debneniu a betónovaniu čiel a ríms, aplikácii izolácie proti zemnej vlhkosti a rovnako násypu štrkodrviny.

Počas realizácie stavebných prác platia na ceste dopravné obmedzenia v podobe jej čiastočnej uzávery. Doprava, ktorá je obojsmerne vedená striedavo v jednom jazdnom pruhu, je regulovaná prenosným dopravným značením. Účastníci cestnej premávky musia počítať aj so zníženou povolenou rýchlosťou 30 km/h.

Rekonštrukcia cesty a priepustu prispeje k výraznému zlepšeniu ich stavebno-technického stavu a životnosti, ako i zvýšeniu bezpečnosti a komfortu účastníkov cestnej premávky. Samotné práce na úseku by mali byť ukončené ešte pred nástupom zimy koncom novembra tohto roku.

Autor: (ts-PSK)


komentáre
SHOW ALL
podobné
24.05.2019
Fotografická súťaž o najkrajšie zábery Prešovského kraja
Široká verejnosť sa opäť môže zapojiť do fotografickej súťaže o najkrajšie zábery z Prešovského kraja. Siedmy ročník súťaže Choď a foť vyhodnotí odborná porota, ktorej predsedá známy fotograf Jano Štovka. Súťaž je spojená s putovnou výstavou najkrajších fotografií.
viac
28.05.2019
Súťaž školských časopisov - VII. ročník
Prešovský samosprávny kraj, Regionálna organizácia Slovenského syndikátu novinárov (RO SSN) v Prešove a Knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove vyhlasujú Súťaž školských časopisov - VII. ročník
viac
01.02.2021
Odborníci z PSK doplnili do máp údaje z obcí s rómskou populáciou
Terénny zber dát v šiestich obciach Prešovského samosprávneho kraja (PSK) s rómskou populáciou upozornil odborníkov na viaceré dôležité zistenia, ktoré sa týkajú aj tamojších obydlí.
viac
16.02.2021
Poslanci PSK vyčlenili na opravu mostov a ciest v kraji 5 000 000 eur
Sumu 5 000 000 eur schválili prešovskí krajskí poslanci na svojom pondelkovom online rokovaní pre Správu a údržbu ciest Prešovského samosprávneho kraja (SÚC PSK) na opravu desiatich mostov a 15 úsekov ciest v kraji.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.66 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.60 %