Utorok 12.11.2019
Dnes má meniny 
Svätopluk
°C
16.10.2019 10:15

BBSK zjednotil otváracie hodiny pre svoje múzeá a galérie


Ilustračná snímka. Budova Gemersko - malohontského múzea v Rimavskej Sobote, zdroj: gmmuzeum.sk


Všetkých šesť múzeí a galérií, ktoré spadajú pod Banskobystrický samosprávny kraj, začalo od októbra zimnú sezónu s jednotnými otváracími hodinami. Otvorené budú minimálne do 17-tej a vždy aj cez víkendy.


Od tohtoročných letných prázdnin Banskobystrický samosprávny kraj zjednotil otváracie hodiny pre svoje inštitúcie. Všetky múzeá a galérie, ktoré sú v zriaďovateľskej pôsobnosti Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) zjednotili a predĺžili svoje otváracie hodiny.

Múzeá a galérie od tohto roka fungujú v novom režime otváracích hodín – majú ich zjednotené v letnej a v zimnej sezóne.

V letnej sezóne: od júna až do konca septembra môžu ľudia navštíviť všetkých šesť múzeí a galérií v kraji, ktorých zriaďovateľom je BBSK až do 18. hodiny.

Rovnako jednotne budú otvorené tieto kultúrne inštitúcie v zimnej sezóne, od októbra do konca mája, oproti letnej sezóne o hodinu kratšie, a budú otvorené do 17. hodiny.

Otváracie hodiny platia v pracovné dni okrem pondelka, a tiež počas víkendu. „Kým doposiaľ niektoré múzeá a galérie zatvárali o 16. hodine, s novými otváracími časmi sú bližšie k ľuďom. Ak si chcú ľudia pozrieť výstavu po pracovnom čase, doteraz to v niektorých mestách nebolo vôbec možné. Ak chce rodina v rámci víkendového výletu navštíviť múzeum, chceme im to umožniť,“ povedal vedúci oddelenia kultúry BBSK Peter Černek.

Výnimkou v otváracích hodinách počas soboty je napríklad Pohronské múzeum Nová Baňa, keďže využíva priestor mesta v starej radnici, kde v sobotu prebiehajú svadby, no návštevníkom to vynahrádza otváracími hodinami v nedeľu.

Do zriaďovateľskej pôsobnosti BBSK patria: Gemersko-malohontské múzeum v Rimavskej Sobote, Horehronské múzeum v Brezne, Stredoslovenské múzeum a Stredoslovenská galéria v Banskej Bystrici, Novohradské múzeum a galéria v Lučenci, Pohronské múzeum v Novej Bani.

Autor: (ts-bbsk)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.07.2016
Nové múzeum približuje dejiny obce Divín, jej hradu i okolitého regiónu
Históriu obce a hradu Divín, ako aj dejiny okolitého regiónu v okrese Lučenec približuje novootvorené múzeum, ktoré od polovice júna funguje v priestoroch tamojšieho Zichyovského kaštieľa.
viac
04.01.2017
Bratislavskú ZOO čaká v novom roku otvorenie chovnej stanice pre vlky
V roku 2017 je pre verejnosť v lesnej časti ZOO naplánované slávnostné otvorenie nového chovného zariadenia pre vlky európske aj s drevenou vyhliadkovou plošinou pre návštevníkov. Okrem toho bude tiež zväčšené chovné zariadenie pre pandy červené.
viac
23.03.2017
Bratislave hrozí úbytok turistov
Staré Mesto plánuje už na najbližšom zastupiteľstve prijať nové všeobecne záväzné nariadenie o pravidlách času predaja v obchode a času prevádzky služieb na území mestskej časti, ktoré výrazne skráti záverečné hodiny nočných prevádzok typu nočný bar, diskotéka či klub.
viac
31.10.2018
Zámok bude počas novembra a decembra otvorený dlhšie
Bojnický zámok bude pre návštevníkov otvorený o hodinu dlhšie. Slovenské národné múzeum (SNM)- Múzeum Bojnice tak sprístupní svoje priestory návštevníkom už od 9.00 h, zmena sa týka novembra a decembra tohto roka, informovala jeho kultúrno-propagačná manažérka Petra Gordíková.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.79 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.45 %