Sobota 11.07.2020
Dnes má meniny 
Milota
°C
02.12.2019 03:15

Aktéri cestovného ruchu diskutovali o jeho rozvoji na hornom Zemplíne


Ilustračná snímka, zdroj: domasa.sk


Na konferencii, ktorú na túto tému pripravila Oblastná organizácia cestovného ruchu Horný Zemplín a Horný Šariš (OOCR HZ a HŠ) v závere tohto týždňa na Domaši, sa zúčastnilo vyše 60 ľudí.


Podľa Michaely Zdražilovej z OOCR HZ a HŠ bolo jej cieľom zapojiť podnikateľské subjekty, ale aj subjekty verejného a neziskového sektora do vzájomnej spolupráce v rámci rozvoja cestovného ruchu, či vytvárania nových a komplexných produktov v tejto oblasti.       

Úlohou konferencie bolo tiež koordinovať existujúce individuálne aj spoločné rozvojové a marketingové aktivity. „Okrem odborných informácií boli na konferencii prezentované aj príklady dobrej praxe prostredníctvom subjektov, ktoré v tejto oblasti dosahujú viditeľné pozitívne výsledky,“ objasnila Zdražilová s tým, že v rámci prezentácií mali záujemcovia možnosť si vypočuť informácie napríklad z oblasti destinačného manažmentu, prírodného či vojnového turizmu, ale aj cykloturistiky. Predstavené boli tiež konkrétne projekty a vízie do budúcnosti. „Veríme, že toto stretnutie prinesie viaceré partnerstvá, ktoré budú mať pozitívny vplyv na rozvoj turizmu v území horného Zemplína, ktoré má čo ponúknuť,“ doplnila Zdražilová.

Predseda predstavenstva OOCR HZ a HŠ Jaroslav Makatúra vyzdvihol dôležitosť organizácie, ktorú zastupuje. „Myslím si, že bolo veľmi správne, keď zákonom o podpore cestovného ruchu z roku 2010 vznikli tieto oblastné organizácie, pretože v našom regióne nebola inštitúcia, ktorá by spájala ľudí, samosprávu, podnikateľskú sféru a združenia v rámci tejto oblasti,“ skonštatoval a dodal, že pokroky v rozvoji cestovného ruchu sú v regióne viditeľné.       

Podľa neho sa začína veľmi dobrá spolupráca medzi podnikateľskými subjektmi, samosprávou a združeniami, ale aj Prešovským samosprávnym krajom či Krajskou organizáciou cestovného ruchu. „Konečne sa obnovuje rokmi zanedbaná činnosť,“ upozornil Makatúra s tým, že medzi priority všetkých oblastných organizácií cestovného ruchu patrí práve koordinovať činnosti v tejto oblasti a spájať aktérov cestovného ruchu. Cieľom je, aby sa jeho úroveň vyrovnávala krajinám, ktorým prináša dlhodobý úžitok.       

Konferencia sa uskutočnila s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.05.2017
Na svetovom zozname UNESCO sú fujara, Terchovská muzika, gajdy a bábkarstvo
V Bardejovských kúpeľoch sa v piatok 5. mája začne medzinárodná konferencia "Využitie značky UNESCO pre udržateľný rozvoj turizmu v regiónoch strednej Európy".
viac
22.05.2017
Na projekty oživenia okolia Dunaja poputuje vyše 55 000 eur
Na podporu projektov na kultivovanie a oživenie prostredia Dunaja a Malého Dunaja poputuje z Dunajského fondu vyše 55 000 eur. Peniaze v rámci druhej grantovej výzvy získalo osem projektov neziskových organizácií. Podporené budú aktivity od Bratislavy až po Komárno.
viac
26.05.2017
Návrhy 3D modelu Prešova sú na svete
Návrhy 3D modelov centra Prešova môžu zhodnotiť aj občania. V budove na Jarkovej ulici budú vystavené do konca mesiaca máj.
viac
19.06.2020
Vladičský raj ponúka do 100 kilometrov turistických trás
Prihraničná obec Vladiča v Stropkovskom okrese, ktorá vznikla zlúčením piatich obcí Malá a Veľká Driečna, Nižná a Vyšná Vladiča a Suchá sa vďaka okolitej prírode a pokojnému prostrediu teší stále väčšiemu záujmu turistov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.04 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.23 %