Utorok 21.01.2020
Dnes má meniny 
Vincent
°C
02.12.2019 03:15

Aktéri cestovného ruchu diskutovali o jeho rozvoji na hornom Zemplíne


Ilustračná snímka, zdroj: domasa.sk


Na konferencii, ktorú na túto tému pripravila Oblastná organizácia cestovného ruchu Horný Zemplín a Horný Šariš (OOCR HZ a HŠ) v závere tohto týždňa na Domaši, sa zúčastnilo vyše 60 ľudí.


Podľa Michaely Zdražilovej z OOCR HZ a HŠ bolo jej cieľom zapojiť podnikateľské subjekty, ale aj subjekty verejného a neziskového sektora do vzájomnej spolupráce v rámci rozvoja cestovného ruchu, či vytvárania nových a komplexných produktov v tejto oblasti.       

Úlohou konferencie bolo tiež koordinovať existujúce individuálne aj spoločné rozvojové a marketingové aktivity. „Okrem odborných informácií boli na konferencii prezentované aj príklady dobrej praxe prostredníctvom subjektov, ktoré v tejto oblasti dosahujú viditeľné pozitívne výsledky,“ objasnila Zdražilová s tým, že v rámci prezentácií mali záujemcovia možnosť si vypočuť informácie napríklad z oblasti destinačného manažmentu, prírodného či vojnového turizmu, ale aj cykloturistiky. Predstavené boli tiež konkrétne projekty a vízie do budúcnosti. „Veríme, že toto stretnutie prinesie viaceré partnerstvá, ktoré budú mať pozitívny vplyv na rozvoj turizmu v území horného Zemplína, ktoré má čo ponúknuť,“ doplnila Zdražilová.

Predseda predstavenstva OOCR HZ a HŠ Jaroslav Makatúra vyzdvihol dôležitosť organizácie, ktorú zastupuje. „Myslím si, že bolo veľmi správne, keď zákonom o podpore cestovného ruchu z roku 2010 vznikli tieto oblastné organizácie, pretože v našom regióne nebola inštitúcia, ktorá by spájala ľudí, samosprávu, podnikateľskú sféru a združenia v rámci tejto oblasti,“ skonštatoval a dodal, že pokroky v rozvoji cestovného ruchu sú v regióne viditeľné.       

Podľa neho sa začína veľmi dobrá spolupráca medzi podnikateľskými subjektmi, samosprávou a združeniami, ale aj Prešovským samosprávnym krajom či Krajskou organizáciou cestovného ruchu. „Konečne sa obnovuje rokmi zanedbaná činnosť,“ upozornil Makatúra s tým, že medzi priority všetkých oblastných organizácií cestovného ruchu patrí práve koordinovať činnosti v tejto oblasti a spájať aktérov cestovného ruchu. Cieľom je, aby sa jeho úroveň vyrovnávala krajinám, ktorým prináša dlhodobý úžitok.       

Konferencia sa uskutočnila s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
29.11.2016
Košický kraj je skokanom roka v návštevnosti
Košický kraj sa stal skokanom roka v návštevnosti. Vyplýva to z údajov Štatistického úradu Slovenskej republiky (ŠÚ SR).
viac
04.05.2017
Na svetovom zozname UNESCO sú fujara, Terchovská muzika, gajdy a bábkarstvo
V Bardejovských kúpeľoch sa v piatok 5. mája začne medzinárodná konferencia "Využitie značky UNESCO pre udržateľný rozvoj turizmu v regiónoch strednej Európy".
viac
03.06.2017
Požehnaním minerálnych prameňov otvorili hlavnú kúpeľnú sezónu
Požehnaním minerálnych prameňov v piatok (2. 6.) v Bardejovských kúpeľoch slávnostne otvorili hlavnú kúpeľnú sezónu. Ako informoval generálny riaditeľ Bardejovských kúpeľov, a.s., Jaroslav Komora, minuloročná sezóna bola mimoriadne úspešná.
viac
21.03.2018
Pozvánka na Cestnú konferenciu 2018
Slovenská cestná spoločnosť organizuje odborné podujatie „Cestná konferencia 2018“, ktoré sa uskutoční 27. – 28. marca 2018 v Holiday Inn v Bratislave. Záštitu nad podujatím prevzal minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.37 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.84 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.79 %