Sobota 18.09.2021
Dnes má meniny 
Eugénia
°C
04.09.2021 05:40

Ak je kontajner na triedený zber plný, je možné odpad položiť vedľa neho?


Radíme s odpadmi


Organizácia zodpovednosti výrobcov ENVI - PAK odpovedá na vaše otázky. Ak potrebujete poradiť v oblasti odpadov, napíšte nám, prosím, na adresu komunikacia@envipak.sk.


Zberové spoločnosti nie sú povinné automaticky upratovať a zbierať odpad okolo zberných nádob. Občania sú povinní ukladať odpad do zberných nádob a to tak, aby sa dali uzavrieť a odpad z nich nevypadával. Okrem toho, že zberová spoločnosť odpad uložený vedľa zbernej nádoby nemusí odniesť, vznikajú aj ďalšie problémy. Ľahší odpad ako plasty alebo papier môže odniesť vietor a týmto spôsobom sa výrazne znečisťuje životné prostredie. Odpad sa dostáva do okolia, do prírody alebo do riek. Sklo uložené vedľa zbernej nádoby sa ľahko rozbije a môže poraniť ľudí, ale aj zvieratá pohybujúce sa okolo nich. Objemný odpad v žiadnom prípade nepatrí vedľa zberných nádob a zberová spoločnosť ho takisto nemá povinnosť vyniesť. Nábytok, matrace, elektronika alebo stavebný odpad patria na zberný dvor. V prípade, že ho máte veľa, napríklad po prerábke bytu či domu, odporúčame nechať si pristaviť veľkokapacitný kontajner.

https://envipak.sk/

komunikacia@envipak.sk

Autor: (ENVI-PAK)


komentáre
SHOW ALL
podobné
29.09.2016
A s týmto do ktorého kontajnera?
Ako laik som si nebol istý, do ktorého kontajneru patrí komunálny odpad na fotografii. Vyčlenil som ho zo svojej týždennej produkcie jednočlennej domácnosti dôchodcu.
viac
10.03.2017
V Motyčkách vyzbierajú viac ton vytriedeného odpadu ako zmesového
Z obce Motyčky (110 obyvateľov plus chalupári), ležiacej neďaleko Banskej Bystrice v nadmorskej výške 678 metrov nad morom, vyviezli v roku 2012 vyše 42 ton zmesového komunálneho odpadu, o rok neskôr 38 ton, v roku 2014 to bolo 29, v roku 2015 len 22 a vlani dokonca iba 12,67 tony.
viac
22.03.2017
Petržalka odvezie nadrozmerný odpad opäť bezplatne
Deväťdesiat veľkokapacitných kontajnerov rozmiestni opäť petržalská samospráva bezplatne na rôznych miestach podľa naplánovaného harmonogramu. Kontajnery sú určené na nadrozmerný odpad ako sú veľké kusy nábytku, stoly, stoličky, matrace.
viac
27.03.2017
V Žiline začne zber objemných komunálnych odpadov
Na území mesta Žilina sa začne 4. apríla zber objemných komunálnych odpadov, ktorý postupne vo všetkých mestských častiach potrvá do 28. mája. Informoval o tom hovorca mesta Žilina Pavol Čorba.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.82 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.80 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.38 %