Utorok 30.11.2021
Dnes má meniny 
Ondrej, Andrej
°C
04.09.2021 05:40

Ak je kontajner na triedený zber plný, je možné odpad položiť vedľa neho?


Radíme s odpadmi


Organizácia zodpovednosti výrobcov ENVI - PAK odpovedá na vaše otázky. Ak potrebujete poradiť v oblasti odpadov, napíšte nám, prosím, na adresu komunikacia@envipak.sk.


Zberové spoločnosti nie sú povinné automaticky upratovať a zbierať odpad okolo zberných nádob. Občania sú povinní ukladať odpad do zberných nádob a to tak, aby sa dali uzavrieť a odpad z nich nevypadával. Okrem toho, že zberová spoločnosť odpad uložený vedľa zbernej nádoby nemusí odniesť, vznikajú aj ďalšie problémy. Ľahší odpad ako plasty alebo papier môže odniesť vietor a týmto spôsobom sa výrazne znečisťuje životné prostredie. Odpad sa dostáva do okolia, do prírody alebo do riek. Sklo uložené vedľa zbernej nádoby sa ľahko rozbije a môže poraniť ľudí, ale aj zvieratá pohybujúce sa okolo nich. Objemný odpad v žiadnom prípade nepatrí vedľa zberných nádob a zberová spoločnosť ho takisto nemá povinnosť vyniesť. Nábytok, matrace, elektronika alebo stavebný odpad patria na zberný dvor. V prípade, že ho máte veľa, napríklad po prerábke bytu či domu, odporúčame nechať si pristaviť veľkokapacitný kontajner.

https://envipak.sk/

komunikacia@envipak.sk

Autor: (ENVI-PAK)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.03.2017
Petržalka odvezie nadrozmerný odpad opäť bezplatne
Deväťdesiat veľkokapacitných kontajnerov rozmiestni opäť petržalská samospráva bezplatne na rôznych miestach podľa naplánovaného harmonogramu. Kontajnery sú určené na nadrozmerný odpad ako sú veľké kusy nábytku, stoly, stoličky, matrace.
viac
27.03.2017
V Žiline začne zber objemných komunálnych odpadov
Na území mesta Žilina sa začne 4. apríla zber objemných komunálnych odpadov, ktorý postupne vo všetkých mestských častiach potrvá do 28. mája. Informoval o tom hovorca mesta Žilina Pavol Čorba.
viac
27.08.2020
Obec Čečejovce svojpomocne zriadila zberný dvor
Eliminovať čierne skládky vo svojom katastri chce obec Čečejovce v okrese Košice-okolie prostredníctvom zberného dvora, ktorý zriadila. Otvorili ho v polovici júna, odvtedy z neho vyviezli 12 veľkoobjemových kontajnerov odpadu.
viac
29.05.2021
Organizácia zodpovednosti výrobcov ENVI-PAK odpovedá na vaše otázky
Ak potrebujete poradiť v oblasti odpadov, píšte na adresu komunikacia@envipak.sk.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.68 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.59 %